Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 7978
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeżów Sudecki: Ambitne plany szkoły z Jeżowa Sudeckiego

Poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 7:28
Aktualizacja: Wtorek, 14 sierpnia 2018, 5:12
Autor: WAC
Jeżów Sudecki: Ambitne plany szkoły z Jeżowa Sudeckiego
Fot. WAC
Gmina Jeżów Sudecki wspólnie z samorządem Podgórzyna złożyła wniosek o wsparcie unijne na ponad milion złotych w ramach programu „Szkoły wysokich lotów w gminach Jeżów Sudecki i Podgórzyn”.

Projekt, którego realizacja zaplanowana jest na 24 miesiące ma na celu doposażenie placówek oświatowych w Jeżowie Sudeckim i Miłkowie oraz odciążenie budżetu gmin i rodziców w zakresie finansowania zajęć dodatkowych i pozalekcyjnych.

W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku, samorządy mogą też liczyć na dodatkowe środki na organizację warsztatów, laboratoriów, wyjazdów edukacyjnych oraz wsparcie uczniów ze specjalistycznymi potrzebami oraz doskonalenia kadry poprzez kursy i szkolenia.

Dodajmy, że samorząd Jeżowa Sudeckiego z powodzeniem aplikował już o wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach projektu ”Przedszkole wysokich lotów”. W jego ramach wnioskowano o środki na: zwiększenie miejsc przedszkolnych o 84, doposażenie placówki w sprzęt m.in. tablice interaktywne, maty interaktywne, nowoczesny oddzielony od szkoły plac zabaw, podniesienie jakości edukacji poprzez wprowadzenie dodatkowych zajęć: języka angielskiego, robotyki, rytmiczno- tanecznych, gimnastyki korekcyjnej, logopedycznych, pokazów fizyczno-chemicznych oraz warsztatów „Szalony naukowiec i artysta”. Dodatkowo przewidziano zwiększenie zatrudnienia woźnych, intendenta, konserwatora oraz podniesienie kwalifikacji sześciu nauczycieli.

Ostatecznie projekt uzyskał dofinansowanie w wysokości ponad 1,11 miliona złotych. Jego realizacja rozpoczęła się 1 kwietnia 2018 i trwać będzie do 31 sierpnia 2019 r.

|
- Finansowanie z projektu odciąży przez 17 miesięcy zarówno finanse gminy jak i rodziców – mówi sekretarz gminy Jeżów Sudecki Ewa Nidzgorska. - Jednocześnie zapewni najwyższe standardy opieki dzieciom między innymi poprzez zakup najnowocześniejszego wyposażenia dydaktycznego do zabawy, nauki, rewalidacji i rehabilitacji.

Twoja reakcja na artykuł?

31
84%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
5%
Nudzi
2
5%
Smuci
2
5%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
98
Tak
76%
Nie
14%
Było blisko...
10%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Inne wydarzenia
Przekroczył granice, skandal w Dubaju!
 
Kultura
Ponad Chmurami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group