Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 5928
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Aktywnie w „Szóstce”

Sobota, 26 maja 2018, 6:23
Aktualizacja: Niedziela, 27 maja 2018, 7:04
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Aktywnie w „Szóstce”
Fot. Paweł Guszała
Czwartek (24.05) był bardzo intensywny dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Jeleniej Górze. Wszystko przez udział w projekcie: „Aktywne Szkoły Multisport”. Na czym polegał?

To pierwsza edycja tego projektu i na razie realizowany jest tylko na Dolnym Śląsku. Jego celem jest zmotywowanie uczniów „podstawówek” do większej aktywności. Nie przekonuje się ich prośbami, nudnymi pokazami czy pustymi hasłami, a zajęciami sportowymi z multimedialną otoczką i rywalizacją.

- Mamy 9 stacji, które są multimedialne. Na każdej z nich uczniowie wykonują różne ćwiczenia na czas, uruchamiając wszystkie partie ciała. Do tego jest stworzona fantastyczna legenda. Złe zło przyleciało ze swoimi pomocnikami, aby przejąć wszystkie „energiony”. Dlatego my jesteśmy Pogromcami Bezruchu i dzieci muszą odebrać wszystkie skradzione „energiony” - przekonuje Monika Kacperska koordynator projektu.

Do projektu zgłosiło się 89 placówek oświatowych, jednak po dwuetapowej kwalifikacji do pierwszej rundy przyjęto zaledwie 34 szkoły, w tym z Jeleniej Góry: Szkołę Podstawową nr 8, 2, 15 i 6. Po kwalifikacjach przyszedł czas na I rundę, którą poprowadzili studenci Akademii Wychowania Fizycznego z Wrocławia. W niej dzieci musiały pokazać na co je stać.

Na każdej ze stacji dzieci wylewały siódme poty, przy czym świetnie się bawiły. Ich wyniki zostały zapisane przez koordynatorów projektu. Za 6 miesięcy odbędzie się II runda, a przerwę szkoły muszą wykorzystać na wprowadzanie kolejnych aktywności dla uczniów. Po tym czasie ich rezultaty zweryfikuje wspomniana II runda. Dzieci jeszcze raz przejdą test EuroFit +, który pokaże jakie postępy uczniowie poczynili przez ostatnie pół roku. Szkoła z największymi osiągnięciami wygra. Jest o co walczyć, pula wszystkich nagród w tym projekcie to 85 tysięcy złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
960
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group