Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 2844
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Aktywnie i artystycznie na rzecz zwierzaków

Niedziela, 9 października 2016, 8:41
Aktualizacja: 8:47
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Aktywnie i artystycznie na rzecz zwierzaków
Fot. Przemek Kaczałko
Sobota (8.10) w jeleniogórskiej Galerii Sudeckiej upłynęła pod znakiem zajęć ruchowych, zabaw i konkursów, które miały wspólny cel – pomoc bezdomnym zwierzakom. Dzieci bardzo chętnie brały udział w warsztatach malarskich, a także – wraz z dorosłymi – w pokazach zumby i innych formach ruchu.

- Skupiamy się przede wszystkim na problemie bezdomnych zwierząt – mówiła Katarzyna Jędrzejewska, wolontariuszka Fundacji Mondo Cane. Zbierano środki na kastrację oraz sterylizację, a także dary rzeczowe we współpracy z jeleniogórskim schroniskiem dla zwierząt. Promowano również adopcje zwierząt, które prezentowano na scenie, a także pielęgnację psów.

Osoby, które miały ochotę wycisnąć poty na rzecz zwierzaków kupowały „cegiełki” łącząc przyjemne z pożytecznym. Wśród zajęć ruchowych były do wyboru: zumba z Agnieszką Lasotą lub Asią Zamojską, trening wzmacniający z Kają Dehmel, taneczne formy fitness z Malwiną Łątką oraz trening funkcjonalny z Agnieszką Żojc. Między pokazami odbywały się też liczne konkursy z instruktorkami, w których można było wygrać wejściówki do Fabryki Formy.

W akcji wzięli też udział uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej, dzięki którym można było się dowiedzieć m.in. jak reanimować psa. - Najważniejszą kwestią jest to, żeby pies leżał na prawym boku – mówiła Kornelia Zoń, uczennica czwartej klasy Technikum Weterynaryjnego. - W okolicach łopatki i przedniej łapy składamy ręce i uciskamy trzy razy. Następnie wyciągamy język w celu wdrożenia powietrza do płuc, kolejno uciskamy znowu trzy razy, wkładamy język do środka i powtarzamy kolejne trzy uciski – to jest taki jeden cykl, który powtarzamy do momentu, kiedy pies nie odzyska świadomości lub dokąd nie przyjedzie lekarz – tłumaczyła Kornelia Zoń opisując też drugi sposób. - W tym samym miejscu uciskamy trzy razy, szczelnie zaciskamy pyszczek i wdmuchujemy powietrze przez dziurki od nosa, po czym znowu uciskamy trzy razy – mówiła uczennica technikum.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group