• Środa, 23 października 2019
  • Godz. 20:57
  • Imieniny: Marleny, Seweryna, Teodora, Igi
  • Czytających: 7208
  • Zalogowanych: 12
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Aktor czytał bajki dzieciom

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 20 grudnia 2010, 8:16
Aktualizacja: 8:16
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
„Białe Święta”, „Trzy szczęśliwe gwiazdki”, oraz „Czarowna Noc Wigilijna” to tylko niektóre z bajek czytanych w minioną sobotę dzieciom w Akademii Nauk przez znakomitego, jeleniogórskiego aktora Tadeusza Wnuka.

Artysta związany na co dzień z Teatrem im. Norwida, bardzo ekspresyjnie interpretował dziecięce opowieści z całego świata związane ze Świętem Bożego Narodzenia, Wigilią oraz z Mikołajem. Wcielił się w takie role jak: Święty Mikołaj, myszki, główny bohater Krzyś, zwierzęta leśne, renifery i wiele innych.

- Sam jako dziecko uwielbiałem słuchać bajek czytanych właśnie przez aktorów oraz lektorów radiowych, operowali bowiem specyficznym sposobem modulacji głosu, i ta emisja ukierunkowana jest właśnie na to, by uaktywnić jak najbardziej słuch. Ważna jest różnorodność głosów podczas wcielania się w postaci i myślę, że właśnie to najbardziej dzieci intryguje – wyznał Tadeusz Wnuk.

W przerwach czekała na dzieci wspaniała niespodzianka, odbyły się bowiem różnego rodzaju konkursy i zabawy, m.in. rysowniczy, wyklejania, wbijania goździków w mandarynki. Po zakończeniu opiekunowie zaprezentowali kilka interesujących eksperymentów chemiczno-fizycznych np. „wybuchający wulkan”.

- Zaprosiliśmy dzieci na czytanie wigilijnych opowieści, które przedstawiał Tadeusz Wnuk. Jest to pierwsza taka akcja czytania bajek zorganizowana przez Akademię Nauk, ponieważ istniejemy dopiero od października. Naszą podstawową działalnością jest uczenie dzieci i młodzieży szybkiego czytania oraz różnych technik pamięciowych. Aby dziecko zapamiętało dany wyraz musi go przeżyć np. jeśli uczymy dzieci o pszczołach, odgrywamy scenki, dzieci próbują jak smakuje miód, ważne by łączyć teorie z praktyczną zabawą. Zorganizowaliśmy też m.in. zabawy halloweenową i mikołajkową – powiedziała Beata Brzozowska, trener czytania w Akademii Nauk.

W tygodniu Akademia Nauk otwarta jest od 12.00 do 19.00. Różne zajęcia kształcące odbywają się od godziny 16.00, natomiast wcześniej rodzice, którzy chcą zrobić zakupy lub pozałatwiać różne sprawy w mieście, mogą zostawiać swoje pociechy pod dobrą opieką właśnie w Akademii Nauk, gdzie naukę łączy się ze świetną zabawą. Opłata wynosi 10 złotych za godzinę opieki, można skorzystać również z karnetów i upustów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Hi hi hi 20-12-2010 18:33
I "Lokomotywę" też???
~ 20-12-2010 21:39
Fajna sprawa

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group