Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 4150
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Akt oskarżenia za napad na pracowników Netto

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 23 grudnia 2015, 10:46
Aktualizacja: 11:02
Autor: P–O
Fot. Archiwum
Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 18–letniemu mieszkańcowi Szklarskiej Poręby Patrykowi P. oraz 32–letniemu mieszkańcowi Piechowic Marcinowi G., którym zarzucono dokonanie napadu rabunkowego na pracowników sklepu Netto.

Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze skierował do miejscowego sądu akt oskarżenia przeciwko 18-letniemu mieszkańcowi Szklarskiej Poręby Patrykowi P. oraz 32-letniemu mieszkańcowi Piechowic Marcinowi G., którym zarzucono dokonanie napadu rabunkowego na pracowników sklepu Netto.

Do zdarzenia doszło wieczorem 28 września w Szklarskiej Porębie. Tego dnia około godziny 21.30 Marcin G. przyjechał swoim samochodem osobowym marki Audi A6 do jednego z pensjonatów, w którym przebywał Patryk P. Obaj mężczyźni postanowili wspólnie dokonać napadu rabunkowego na pracowników zatrudnionych w sklepie Netto. Dlatego razem pojechali w kierunku ulicy Turystycznej.

Kiedy dojechali na miejsce, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, Patryk P. wysiadł z samochodu zabierając ze sobą przedmiot przypominający broń palną, kominiarkę, czerwono-czarne rękawiczki i plecak i poszedł do sklepu. W tym czasie drugi ze sprawców zaparkował pojazd w pobliżu i czekał na powrót kolegi.

- O godz. 22.10 Patryk P. zapukał do drzwi wejściowych zaplecza sklepu, krzycząc: policja! W tym czasie miał już na głowie kominiarkę, na rękach rękawiczki, a w dłoniach trzymał przedmiot przypominający broń palną. Pracownica sklepu niczego nie podejrzewając otworzyła drzwi wejściowe. Wtedy sprawca wbiegł do środka krzycząc do kobiety: „To jest napad” i polecił, aby zaprowadziła go do miejsca przechowywania pieniędzy. Pokrzywdzona obawiając się o życie spełniła to żądanie. Po drodze sprawca sterroryzował dwóch kolejnych pracowników sklepu grożąc im zabójstwem po użyciu przedmiotu przypominającego broń palną – informuje prokurator Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Ewa Węglarowicz-Makowska.

- Po otwarciu sejfu pracownicy wydali sprawcy pieniądze w łącznej kwocie 9.342,78 złotych w tym 1000 monet o nominale 20 groszy i 3000 monet o nominale 10 groszy, które kazał zapakować sobie do plecaka. Następnie Patryk P. zbiegł w kierunku, gdzie oczekiwał na niego współsprawca, po czym obaj odjechali do pensjonatu, w którym Patryk P. miał wynajęty pokój – dodaje Ewa Węglarowicz-Makowska.

Obaj mężczyźni zostali ustaleni i zatrzymani przez funkcjonariuszy policji już następnego dnia wcześnie rano. Policjanci odnaleźli też kominiarkę, rękawiczki oraz plecak z zawartością zrabowanego bilonu. Nie zdołano natomiast odzyskać pozostałej części zrabowanych pieniędzy. Sprawcy nie przyznali się do napadu.

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Jeleniej Górze zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Obaj mężczyźni byli już karani sądownie, w tym Marcin G. wielokrotnie za przestępstwa przeciwko mieniu. Za zarzucany im czyn grozi kara od dwóch do dwunastu lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Bambo 23-12-2015 13:33
To jakaś kpina!!! Wypus...ć recydywistę?..... Proponuję zafundować mu podróż do państwa Islamskiego. Tam będą wiedzieli co zrobić....
~t 23-12-2015 15:56
a po 3 miesiącach odsiadki wyjdą na przepustkę i zaginą w akcji zaszywając się jako wzorowi pracownicy fabryki w UK albo innym kraju UE.
~ 23-12-2015 18:57
Szumowiny. Audi a6. Ciekawe za co kupili. Brakuje tu milicji. Wpie...ol palami az os..ali by caly areszt, i tak co kilka godzin przez dobe.
~ 23-12-2015 19:21
Kaczystan !!
~acid 23-12-2015 19:34
ojj maruda maruda
~Ja 23-12-2015 20:50
Ale to plan inteligenciaki opracowali :) po prostu miszczowie swiata :) hehe
~znajomy 24-12-2015 9:09
A mi Patryka szkoda ! Jak rodzice mogli dopuścić do takiego stoczenia sie tego młodego człowieka ? Co na to mama Patryka,bo ojca ma nieciekawego ?
~` 25-12-2015 17:54
Syn nieodpowiednio prowadzony prowadzi się sam. A że scieżka ciemna i kręta. Ot łatwe drogi prowdzą tylko na manowce.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group