Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 6773
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Akt oskarżenia dla matki za śmierć jej trójki dzieci

Wtorek, 1 maja 2018, 8:24
Aktualizacja: Sobota, 26 maja 2018, 5:58
Autor: WAC
Jelenia Góra: Akt oskarżenia dla matki za śmierć jej trójki dzieci
Fot. Archiwum jelonki.com/MT
Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze 27 kwietnia skierowała do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko Magdalenie K., matce trójki dzieci, które poniosły śmierć w tragicznym pożarze kamienicy w nocy z 2 na 3 grudnia 2017 roku w Piechowicach.

Magdalena K. została oskarżona o popełnienie dwóch przestępstw, w tym nieumyślnego sprowadzenia zdarzenia (w postaci pożaru) zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób – 26 mieszkańców budynku przy ulicy Przemysłowej w Piechowicach. W płomieniach zginęło troje jej dzieci w wieku 8, 6 i 4 lata.

Ponadto, kobiecie zarzucono, że co najmniej od czerwca 2015 roku do 2 grudnia 2017 roku wielokrotne narażała swoje małoletnie dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez nierealizowanie ciążącego na niej jako na matce prawnego obowiązku opieki. Miało to się przejawiać w wielokrotnym pozostawianiu ich samych w mieszkaniu, w tym w zamkniętym pokoju, lub powierzanie ich pieczy uzależnionego i pozostającego pod wpływem alkoholu dziadka, wielokrotnym pozostawianiu ich samych na podwórku w bezpośrednim sąsiedztwie jezdni oraz w ubraniu nieadekwatnym do pory roku i panującej pogody.

- W toku śledztwa przeprowadzono szereg czynności, które wykazały, że oskarżona Magdalena K. dopuściła się wobec swoich małoletnich dzieci szeregu zaniedbań noszących znamiona narażenia ich na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, a w nocy z 2 na 3 grudnia 2017 roku pozostawiła je w pokoju przy zamkniętych oknach w pobliżu źródła ognia, w wyniku czego wybuchł pożar skutkujący ich zgonem – mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski. - Uzyskano między innymi opinie biegłych z zakresu pożarnictwa oraz budownictwa – instalacji technicznych, na podstawie których ustalono ponad wszelką wątpliwość, że przyczyną pożaru było zachowanie oskarżonej. Opinie biegłego z zakresu medycyny sądowej doprowadziły do ustalenia, że przyczyną śmierci dzieci było ostre zatrucie tlenkiem węgla, a następnie działanie wysokiej temperatury ognia – podsumowuje rzecznik prokuratury.

Magdalena K. nie przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów i złożyła wyjaśnienia przed prokuratorem. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, od dnia 11 grudnia 2017 roku kobieta pozostaje w areszcie

Zarzucone oskarżonej przestępstwo nieumyślnego sprowadzenia pożaru, w wyniku którego śmierć poniosło troje dzieci zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze od 6 miesięcy do 8 lat. Przestępstwo narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu na skutek braku sprawowania właściwej opieki przez osobę do tego zobowiązaną, zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze od 3 miesięcy do 5 lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group