Poniedziałek, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 4808
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Akcja z pluszakami przeciwko przemocy wobec dzieci

Piątek, 18 kwietnia 2014, 8:13
Aktualizacja: 8:17
Autor: Ola Florek
Jelenia Góra: Akcja z pluszakami przeciwko przemocy wobec dzieci
Fot. Organizator
W centrum Jeleniej Góry, w parkach, w szpitalu, w autobusach MZK i innych miejscach pojawiły się j pluszaki. Ale nie takie zwykłe! W związku z akcją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „Historia Misia – Nie bij mnie Kochaj mnie” w mieście pojawiły się maskotki–misie. Było ich ponad 200!

Miały plastry na ranach, bandaże, rozbite głowy, zwichnięte łapki. Każdy z nich miał doczepioną informację mówiącą: Nie bij mnie! Kochaj mnie!, a z drugiej strony: „Dziękuję, przy Tobie mi lepiej”. Misie miały zwrócić uwagę przechodniów, przekonać ich, żeby reagować, kiedy dziecku dzieje się krzywda.

Podczas akcji misie często były tematem rozmów przechodniów, toczyły się dyskusje o tym czy bić dzieci, czy klaps to bicie, co to jest bezstresowe wychowanie i czy jest ono dobre. I o to chodziło w akcji! Miała ona wywołać dyskusje, przypomnieć, że przemoc jest zła i że należy reagować. Fiszki na misiach odsyłały też do strony akcji, gdzie można znaleźć jej historię, ale też informacje co zrobić, kiedy gdzieś dziecku dzieje się krzywda.

Akcję w Jeleniej Górze zorganizowało Stowarzyszenie „Skalny Most”. - Zbiórki pluszaków odbywały się w gronie naszych członków i przyjaciół (również z Wrocławia), ale też w Sklepie Górskim Avalanche i Księgarni Językowej Polanglo. Wiele osób bardzo pomogło w zbiórce. Świetnymi pomocnikami okazali się być Wychowankowie Centrum Opieki nad Dzieckiem Dąbrówka – większość z nich pomogło we wtorek (15.04.) w bandażowaniu i oznaczaniu pluszaków – mówią organizatorzy.

Aktywnie w akcję włączyła się Szkoła Języków Obcych Agnieszka Krajewska, której uczniowie przygotowali swoje misie i rozstawili je w mieście. Fantastycznie wyszła akcja w autobusach miejskich! - MZK udostępniło nam autobusy i od 3:50 rano w środę (16.04.) misie były montowane w pojazdach, przy wielkiej pomocy pracownika i kierowców. Fiszki wydrukował nam z wielką zniżką Jerzy Gaj z poligrafii na ul. Krótkiej. W akcję włączyło się wielu dobrych ludzi i wszystkim Skalny Most bardzo dziękuje! – dodają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group