Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7700
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Akcja „Prędkość” na dolnośląskich drogach

Poniedziałek, 18 maja 2015, 10:45
Aktualizacja: 19:58
Autor: 112
Dzisiaj (18.05) od godziny 6.00 na dolnośląskich drogach trwa policyjna akcja „Prędkość”. Funkcjonariusze ruchu drogowego do godziny 22.00 będą sprawdzać m.in. czy kierujący pojazdami stosują się do ograniczeń prędkości i podróżują po drogach zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Ostatnie tego typu działania to ponad 2200 skontrolowanych pojazdów i prawie 1150 stwierdzonych przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości.

Głównym celem prowadzonych przez funkcjonariuszy działań jest zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Akcja ma także za zadanie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń, którzy nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego, wyrobienie przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna, nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu. W takich sytuacjach kara za takie wykroczenie jest nieuchronna.

Oprócz kontroli prędkości, policjanci będą zwracać szczególną uwagę na:
stan trzeźwości kierujących, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego.

W trakcie działań funkcjonariusze wykorzystują sprzęt pomiarowy m.in. video-rejestratory, radarowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie. W niektórych miejscach kierujący mogą spodziewać się kontroli ustawionych kaskadowo, z wykorzystaniem policyjnych radiowozów oznakowanych i nieoznakowanych. Policjanci szczególną uwagą obejmą miejsca, gdzie występuje najwięcej zagrożeń.

UWAGA! ZMIENIAJĄ SIĘ PRZEPISY RUCHU DROGOWEGO – SPRAWDŹ:

https://www.msw.gov.pl/pl/aktualnosci/13294,Surowsze-kary-dla-piratow-drogowych-i-pijanych-kierowcow.html

http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/112128,Nowe-przepisy-dotyczace-kierowcow.html

http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/112172,Zmiana-przepisow-dotyczacych-przewozenia-dzieci.html
Źródło: KWP Wrocław, nadkom. Krzysztof Zaporowski

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group