• Piątek, 6 grudnia 2019
  • Godz. 7:13
  • Imieniny: Emiliana, Mikołaja, Jaremy
  • Czytających: 4463
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Akcja „Bus” na jeleniogórskich drogach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 1 kwietnia 2011, 12:32
Aktualizacja: 12:34
Autor: Komunikat Policji
Dziś jeleniogórscy policjanci przeprowadzą na drogach Kotliny Jeleniogórskiej akcję „Bus”, która będzie trwała w godz. 6 do godz. 22. Wzmożone kontrole mają na celu poprawę bezpieczeństwa przewożonych osób oraz innych uczestników ruchu drogowego.

W ostatnich latach gwałtownie wzrosła liczba osób wykonujących prywatny, zarobkowy przewóz osób. Przeważnie do tego celu wykorzystywane są samochody typu „bus” przystosowane do przewożenia pasażerów. Wzrosła także ilość wypadków drogowych z udziałem tego typu pojazdów. Dlatego, jeleniogórscy policjanci przeprowadza akcję, mającą na celu poprawę bezpieczeństwa osób przewożonych i innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci skontrolują maksymalną ilości busów oraz autobusów przewożących osoby. Sprawdzą, czy przewoźnicy stosują się do przepisów w zakresie warunków wykonywania przewozów. Zwrócą uwagę na stan techniczny, a pod lupę wezmą pojazdy komunikacji miejskiej oraz międzymiastowej przewoźników zarówno państwowych jak i prywatnych. Sprawdzą też trzeźwość kierujących.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~ja 1-04-2011 12:53
rozumiem, że to w ramach Prima Aprilis? :D
~Seti 1-04-2011 12:54
To extra. Busy dowozace ludzi do drexa przyjezdzaja przed 6 a wracaja po 22.00. Wiec jakos mina ta "kontrole"
~kryśka 1-04-2011 15:10
Przewoźnik na "K" regularnie wozi ludzi jak bydło - na stojąco - w swoich małych, nieogrzewanych busikach. Szczęśliwcy którzy siedzą, muszą siedzieć z nogami pod brodą... ale coż...kaska leci
~DINO 1-04-2011 17:02
Dobre żarty na pryma aprilis bo niby akcja cięcie gięcie prostowanie bo nic poza tym nie ma juttro będą wozić ludzi w tych busach aż resory będą się uginać
~Pasażer 1-04-2011 18:28
Bardzo proszę skontrolować firmę transportową DARPOL.Właściciel nie ma szacunku dla pasażerów i swoich kierowców,ktorzy systematycznie przekraczaja wszelkie normy pracy.
~praktykant 1-04-2011 18:43
Proszę o skontrolowanie firmy która zajmuje się przewozami między miastowymi ludzi o nazwie RO - KO CAR SERVICE, np trasa Jelenia Góra - Janowice Wielkie lub Jelenia Góra - Szklarska Poręba.....Te busy to złomy!!!
~mały autobus 1-04-2011 18:46
@ 15;10 na Kryśke to ja mam wyłonczność! ale Potwierdzam a nad morze to jeden kierowca jeżdzi 2 noce nawet spania odpoczynku nie ma śpi w samochodzie jak można nazwać to snem?No i PIP tam powinna zajrzeć bo nawet list płacy niema?że o 3,70 na godzine! no i 3x do
~,, 1-04-2011 20:41
Może tak częściej by się taką kontrolą zajmowali, a nie od święta....wystarczy zająć się busami Jelenia - Wrocław!!....ile osób jeździ, a no tyle ile się upcha...kolejnego busa nie podstawią, albo autobusu...perzcież tak taniej . A ceny poszły w górę...za co? Zwłaszcza w weekend powrotne z wrocka...upychają ludzi jak bydło//więc wole pks
~nos 1-04-2011 21:14
rozumiem z tych postow jedno . ze kierowcy busow batem zaganiaja pasazerow do busa, i zmuszaja ich w tak nieludzkich warunkach do podrozy
~mały autobus 1-04-2011 21:47
a do staniszowa to 6 zł płacili ale to jest faaaaajna busówka?
~ 1-04-2011 22:18
do praktykant~~~Busy RO-KO były niejednokrotnie kontrolowane przynajmniej te co kursują do Szklarskiej i wiesz co?..pocałuj się w nos. Sam jesteś złom!
~mano mano 1-04-2011 22:42
w poniedziałek poranny kurs z Janowic do JG,porażka,ponad 20 osób, ludzie stali w przejściu i jeszcze pojechał w stronę PKP zamiast na przystanek teatr,kiedy ludzie do pracy/szkoły się spieszą, za co taka wysoka miesięczna opłata?!
~ 1-04-2011 22:50
No a mata jak wam PKS śmierdzi? To pisze ja do pracy się szykuje panie Adamie!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group