Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 2457
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

74. Plebiscyt Przeglądu Sportowego na 10 Najlepszych Sportowców Polski: Akcja „Alkohol” – policja przeciw pijanym kierowcom

Środa, 14 stycznia 2009, 8:03
Aktualizacja: 8:33
Autor: TEJO
74. Plebiscyt Przeglądu Sportowego na 10 Najlepszych Sportowców Polski: Akcja „Alkohol” – policja przeciw pijanym kierowcom
Fot. Archiwum
Wyeliminowanie z ruchu zmotoryzowanych, którzy za kierownicę wsiadają na dwóch gazach lub po zażyciu środków odurzających, to podstawowy cel dzisiejszych działań prewencyjnych policjantów na drogach.

Od dzisiejszego poranka przez 24 godziny na drogach Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego będzie trwała akcja „Alkohol”. – Celem działań jest wyeliminowanie z ruchu kierujących po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, a co za tym idzie zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez tę kategorię uczestników ruchu drogowego – informuje nadkom. Edyta Bagrowska.

Podczas prowadzonej akcji kontrole będą przeprowadzać patrole policyjne przy współpracy z innymi służbami. W trakcie działań funkcjonariusze wykorzystają wszelki możliwy sprzęt w tym między innymi: alkotesty, narkotesty videorejestratory i radary. Policjanci zwrócą też uwagę na kierujących, którzy jeżdżą po zażyciu środków odurzających. Ostatnio takie przypadki zdarzają się coraz częściej. Funkcjonariusze sprawdzą także, czy kierujący oraz pasażerowie auta mają zapięte pasy bezpieczeństwa. Zwrócą też uwagę na stan techniczny pojazdów.

Akcja ta ma na celu zapobieganie wypadkom drogowym oraz egzekwowanie od uczestników ruchu przestrzegania obowiązujących przepisów prawnych. – Pamiętać należy, że niezdyscyplinowani kierowcy w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną. tragicznych wypadków drogowych – przestrzega nadkom. Bagrowska.

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group