Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 7728
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Akademiczki z Gdańska wygrywają turniej z okazji 900 – lecia Jeleniej Góry

Niedziela, 9 grudnia 2007, 18:27
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 grudnia 2007, 21:53
Autor: Łukasz Stawski
Jelenia Góra: Akademiczki z Gdańska wygrywają turniej z okazji 900 – lecia Jeleniej Góry
Fot. Marek Tkacz
Na trzecim miejscu zakończyły rywalizację w turnieju z okazji 900 – lecia Jeleniej Góry zawodniczki KS Finepharm Carols Jelenia Góra. Triumfatorem imprezy zostały zawodniczki AZS AWFiS Gdańsk.

Ostatniego dnia imprezy, w trakcie której przez trzy dni rozegrano aż piętnaście spotkań jeleniogórzanki zmierzyły się z AZS AWFiS Gdańsk. Już przed meczem było wiadomo że gdańszczanki zostaną triumfatorem imprezy i zespół z nad morza potraktował mecz z Finepharmem ulgowo, wystawiając rezerwowy – młodzieżowy skład. Pierwsza połowa spotkania to okres dominacji jeleniogórzanek, które głównie dzięki znakomitej grze z kontry, w której brylowała zwłaszcza Marta Oreszczuk, z każdą minutą powiększały swoją przewagę. W 28 min po golu Agnieszki Koceli gospodynie prowadziły już 14:5.

Obraz gry w pierwszych minutach po zmianie stron się nie zmienił. Gdańszczanki nie mogły sie przebić przez szczelną jeleniogórską obronę i w 45 min przegrywały nawet 10:22. W kolejnych minutach w naszym zespole pojawiły się zawodniczki rezerwowe i gdańszczanki zbliżyły się na sześć goli – 22:16 w 52 min. W końcówce jednak gospodynie potrafiły pewnie obronić przewagę i mecz zakończył sie ich pewną wygraną 26:16.

Mimo porażki z Finepharmem gdańszczanki z ośmioma punktami zostały zwyciężczyniami zawodów. Kolejne miejsca zajęły: VlF Oldenburg, KS Finepharm Carlos, Galiczanka Lwów, Zagłębie Lubin i Slavia Praga. Nagrodę dla najlepszej zawodniczki imprezy zdobyła Marta Oreszczuk z Finepharmu, najlepszej bramkarki – Patrycja Mikszto z AZS AWFiS Gdańsk. Najsympatyczniejszą zawodniczką turnieju, głosami jeleniogórskich kibiców wybrano Monikę Odrowską z Finepharmu.

Jak zapowiedzieli organizatorzy zawodów turniej ten na stałe wejdzie do kalendarza imprez w piłce ręcznej. – Turniej z okazji 900 – lecia Jeleniej Góry stał na bardzo wysokim poziomie i miał bardzo mocną obsadę – mówi trener Finepharmu Carlosa Zdzisław Wąs. Z gry mojego zespołu poza pierwszymi 15 minutami meczu z Zagłębiem Lubin jestem bardzo zadowolony. Mankamentem w naszej grze była słabsza skuteczność rzutowa, która gdyby była lepsza to myślę że w turnieju zajelibyśmy pierwszą lub drugą lokatę.

Wyniki innych meczów trzeciego dnia turnieju: VlF Oldenburg – Galiczanka Lwów 29:29, Slavia Praga – Zagłębie Lubin 18:31, VlF Oldenburg – AZS AWFiS Gdańsk 28:33, Slavia Praga – Galiczanka Lwów 22:32.

Finepharm Carlos – AZS AWFiS Gdańsk 26:16 (14:6)
Finepharm: Skompska, Nowak, Travyan 7, Oreszczuk 5, D'Yaczenko 3, Odrowska 2, Bogusławska 2, Kocela 2, Dąbrowska 2, Buchcic 1, Gęga 1, Dyba 1, Kasprzak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
59
Tak, to odpowiedzialna praca
17%
Dostają trochę za dużo
19%
Dostają o wiele za dużo
25%
To oburzające ile zarabiają
39%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group