Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 2595
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Akademicka sztampa

Środa, 17 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 17 października 2007, 14:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Akademicka sztampa
Fot. Archiwum
Zamiast ciekawych pokazów i prelekcji – panel i wykłady.

Trudno oceniać imprezę, zanim się odbyła, ale już sama lektura programu jeleniogórskiej odsłony nadchodzącego Festiwalu Nauki nie nastraja zachęcająco.

Ci, którzy spodziewają się interesujących pokazów multimedialnych, czy innych atrakcji, które jeleniogórzanom naukę przybliżą, mogą tylko pomarzyć. Będą za to akademickie debaty.
Dwudniowa impreza rozpocznie się w czwartek panelem dyskusyjnym. Tematem będzie kapitał społeczny w samorządzie terytorialnym. Trudno zakładać, że taka pozycja będzie cieszyła się wzięciem wśród jeleniogórzan.

W roli prowadzących pokażą się dziekan WGRiT prof. Ryszard Brol, prezydent Jeleniej Góry dr Marek Obrębalski oraz dr Marian Kachniarz, były starosta kamiennogórski.
Panowie będą dyskutować, między innymi, o przyczynach różnic w rozwoju poszczególnych miast, mimo ich zbliżonego potencjału. Początek panelu w południe w sali nr 50 w siedzibie uczelni przy ul. Nowowiejskiej w Jeleniej Górze.

Dzień później Akademia Ekonomiczna proponuje wykład zatytułowany „Portret Europy w danych Eurostatu” prowadzony przez pracowników naukowych uczelni dr Elżbietę Sobczak, dr Małgorzatę Markowską oraz dr Beatę Bal Domańską. Prelegentki przedstawią, między innymi, pozycję Polski na tle krajów Unii Europejskiej. Wykład odbędzie się w piątek, 19 października, w auli Akademii Ekonomicznej przy ul. Nowowiejskiej.

Szkoda, że do Jeleniej Góry nie zawitają takie elementy, które znamy choćby z migawek telewizyjnych ukazujących przebieg popularnych festiwali nauki w innych miastach, gdzie rzeczywiście nawet zupełnie nie zainteresowani wiedzą na poziomie wyższym, mogą coś dla siebie znaleźć.

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group