Piątek, 17 września
Imieniny: Justyny, Franciszka, Roberta
Czytających: 6220
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

LWÓWEK ŚLĄSKI: Agaty z Myslovitz i Nosowską

Sobota, 2 stycznia 2010, 9:00
Aktualizacja: 12:46
Autor: KAM
LWÓWEK ŚLĄSKI: Agaty z Myslovitz i Nosowską
Fot. ....
Choć jeszcze siedem miesięcy dzieli nas od kolejnej edycji Lwóweckiego Lata Agatowego, organizatorzy już pracują nad programem imprezy. W czasie największej giełdy minerałów w Polsce do Lwówka przyjedzie zespół Myslovitz i Hey z Kasią Nosowską.

Sztandarowa impreza Lwówka rozpocznie się 16 lipca i potrwa trzy dni. XIII edycha LLA odbędzie się pod hasłem „Agaty z Płóczek Górnych”, a te najlepsze będziemy mogli podziwiać w sali mieszczańskiej lwóweckiego ratusza. Nie zabraknie także stoisk z agatami i minerałami: na pewno będzie ich około 180.

– Taka liczba wystylizowanych straganów sprawdza się nam doskonale od kilku lat. Tradycyjnie wszystkie miejsca od dawna są już zajęte, a w rezerwie czeka jeszcze kilkudziesięciu wystawców. Staramy się tez ograniczać stragany z najróżniejszymi wisiorkami i koralikami, aby ludzie jak najbardziej doceniali nasze agaty – mówi dyrektor Lwóweckiego Ośrodka Kultury Tadeusz Dzieżyc.

W czasie LLA rynek w Lwówku Śląskim tradycyjnie zamieni się w największą giełdę minerałów w Polsce. Będą pokazy cięcia agatów, wykłady naukowe i wystawy kolekcjonerskie. Przewidziany jest bogaty program estradowy – Pamiętajmy, że Lato Agatowe ma swoją tradycję i swój charakter, ale to między innymi giełda minerałów a część estradowa jest jakby drugoplanowa. Nie możemy zmieniać tej kolejności – mówi Tadeusz Dzieżyc.

Imprezę uświetnią Myslovitz i Hey z Kasią Nosowską. Będą też inni wykonawcy, o których organizator poinformuje w najbliższych tygodniach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group