Reklama
Środa, 3 czerwca
15°C Jelenia Góra
Czytających: 86 634 Zalogowanych: 18
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Aktualności Zaginęła Wioletta Krzaczkowska Aktualności Kamera na Górze Szybowcowej Aktualności Ratują życie i zdrowie innych ludzi — GOPR świętuje 50-lecie Aktualności Jelonka się zmienia Pogoda Niebieski Księżyc - to tylko nazwa, nie kolor Aktualności Osiołki czekają Nekrologi Tragedia, nie żyje 28-letni funkcjonariusz Pieniądze Ceny w sklepach w dół 112 Ukradł auto i wdał się w ucieczkę Aktualności Dolina Bobru

Adrenalina i pokaz niezwykłych umiejętności na rzece Kamienna

W najbliższy weekend w Szklarskiej Porębie odbędą się Mistrzostwa w Kajakarstwie Górskim AMP Kamienna 2010.

Autor: arec 1 min czytania

Audio

Czytaj na głos

Do ostatnich chwil zawody stały pod dużym znakiem zapytania. Organizatorzy obawiali się, że poziom wody w rzece będzie zbyt niski, aby mistrzostwa mogły się odbyć. Wszystko zależy od topniejącego w Jakuszycach śniegu. Jak wytłumaczyła Jelonce Anna Cios, organizator zawodów, mistrzostwa zostałyby odwołane gdyby poziom wody spadł poniżej 85 cm. Ostatecznie na stronie internetowej zawodów pojawił się komunikat: „W dniu 21 kwietnia 2010 r. wodowskaz w Piechowicach wskazywał na poziom wody 97 cm. Ten poziom wody jest wystarczający do rozegrania zawodów”.

Zawody w Szklarskiej Porębie rozgrywane są każdej wiosny od 1984 roku. Może w nich wystartować każdy kto chciałby się zmierzyć z rwącym nurtem rzeki. Warunkiem jest posiadanie odpowiednich umiejętności oraz sprzętu, a impreza co roku przyciąga zarówno profesjonalistów jak i amatorów.

Rywalizację kajakarzy będzie można obserwować wzdłuż trasy ze Szklarskiej Poręby do Piechowic. Start prawdopodobnie zostanie zlokalizowany przy ujściu Szklarki do Kamiennej, a meta zostanie wyznaczona w okolicach Hotelu Las.

W sobotę od godziny 8 do 10 będzie się odbywać rejestracja zawodników w Biurze Zawodów na starcie. Otwarcie mistrzostw nastąpi o 11, a o godzinie 12 wystartują pierwsi zawodnicy.

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Brak zdjęcia Poszukuję kierowcy kat. C+E Dam pracę Mysłakowice Do uzgodnienia

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka