Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 10231
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Adam Lipiński szefem okręgu

Wtorek, 29 listopada 2016, 8:39
Aktualizacja: 8:42
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Adam Lipiński szefem okręgu
Fot. Użyczone
W minioną niedzielę (27.11) w hotelu Arkadia w Legnicy odbył się Zjazd Okręgowy Prawa i Sprawiedliwości. Wybierano władze okręgu legnickiego–jeleniogórskiego, a więc prezesa i członków zarządu okręgowego oraz członka regionalnej komisji rewizyjnej.

Zjazd otworzył poseł Adam Lipiński jako pełnomocnik okręgowy PiS. Odczytał on list skierowany do delegatów przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Następnie odbyły się wybory władz okręgowych partii. Jedynym kandydatem na funkcję prezesa Zarządu Okręgowego był poseł Adam Lipiński - wiceprezes partii. O powołanie Adama Lipińskiego na szefa struktur okręgowych wnioskował do Zjazdu Okręgowego sam prezes. Wniosek odczytał senator Krzysztof Mróz jako przewodniczący Komisji ds. organizacji zjazdu.

W wyniku głosowania Adam Lipiński został wybrany na prezesa zarządu okręgowego. Za jego kandydaturą głosowały 273 osoby, 40 było przeciw, a 8 osób się wstrzymało. Następnie delegaci wybrali 20 członków zarządu okręgowego. Z naszego terenu do zarządu wybrany został Ireneusz Łojek (szef PiS w Jeleniej Górze) oraz radny Eugeniusz Kleśta - przewodniczący Rady Powiatu Jeleniogórskiego.

Nowo wybrany prezes ZO zapowiedział rozbudowę struktur terenowych w okręgu oraz rozpoczęcie intensywnych prac przygotowujących partię do wyborów samorządowych. Podkreślił także potrzebę poprawy polityki informacyjnej, gdyż – jak twierdzi - po roku rządów PiS ma się czym chwalić także w terenie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group