Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6440
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ach, co to był za bal! Okularnicy zaszaleli

Niedziela, 5 lutego 2012, 15:22
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lutego 2012, 13:49
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Ach, co to był za bal! Okularnicy zaszaleli
Fot. Angela
W miniony piątek w klubie Orient Express ponad stu niepełnosprawnych, ich rodziny i przyjaciele bawili się na Balu Karnawałowym „Okularników”. Tradycyjnie nie zabrakło dobrego humoru a także konkursów i szampańskiej zabawy do rana.

Była to już XIV edycja balu zorganizowanego przez Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem. Imprezę rozpoczęło uroczyste powitanie gości przez organizatorów, Leszka Karbowskiego, prezesa Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, oraz jego małżonkę Annę. Dobrej zabawy wszystkim przybyłym życzyła też właścicielka lokalu Alicja Dusińska.

- Co roku wymyślamy inną konwencje balu. W tym roku uhonorowaliśmy osoby niewidome i niedowidzące, stąd Bal Okularników. Jest to integracja, ale nie tylko. Chcemy pokazać, że osoby niepełnosprawne, które mimo, że jeżdżą na wózkach czy podpierają się laskami potrafią coś robić. To są nasi sportowcy i artyści, którzy zwyciężają na zawodach w Polsce i zagranicą czy tworzą piękne obrazy, które otrzymają zwycięzcy konkursów czy kotyliony – wyjaśnił Leszek Karbowski.

Jak co roku odbył się wybór Najlepszego Niepełnosprawnego Sportowca Roku, którym została Lucyna Kornobys, wicemistrzyni świata w rzucie oszczepem. Drugie miejsce zajął Krzysztof Czarkowski, lekkoatleta, a trzecie miejsce Zbigniew Kijowski, tenisista. Na czwartym miejscu uplasowała się Ewa Chowańska, która uprawia tenis stołowy i szachy.

Tradycyjnie nie zabrakło też wyboru króla i królowej balu. W tym roku ten tytuł wywalczyli Grażyna i Maciej Kozłowscy. Na drugim miejscu znaleźli się Renata i Mirosław Kocubowie, a na trzecim Zofia i Zenon Piotrowscy. Za najpiękniejsze okulary konweniujące ze strojem nagrodzono Iwonę Gucwałę i Rafała Sobola.
Imprezę uatrakcyjnili kabaret PAKA oraz Honorata Magdeczko-Capote, aktorka Teatru Maska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group