Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 5504
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Abolicja za nielegalne ścieki i wodę

Poniedziałek, 28 lutego 2022, 6:01
Autor: WAC
Powiat: Abolicja za nielegalne ścieki i wodę
Fot. MT
Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji ogłosił abolicję dla osób, które dobrowolnie zgłoszą fakt posiadania nielegalnego przyłącza do sieci wodociągowej lub kanalizacyjnej.

Abolicja będzie obowiązywała do końca marca. Po tym terminie ujawniony podczas kontroli nielegalny pobór wody, nielegalne odprowadzenie ścieków oraz odprowadzanie wód opadowych do kanalizacji sanitarnej skutkowało będzie złożeniem wniosku o wyciągniecie konsekwencji karnych. W celu zalegalizowania poboru wody i odprowadzania ścieków należy zgłosić się do oddziałów spółki mających siedzibę w każdej gminie obsługiwanej przez KSWiK. Adresy oddziałów dostępne są na stronie internetowej KSWiK: www.kswik.eu.

Zanim przystąpi się do zakrojonej na szeroką skalę akcji kontrolnej, warto takie ostrzeżenie wysłać – mówi prezes zarządu KSWiK Dariusz Daraż. - Nielegalny pobór wody i odprowadzanie ścieków, w tym odprowadzanie wód opadowych do kanalizacji sanitarnej skutkują wzrostem kosztów utrzymania systemu wodno - kanalizacyjnego. Dlatego założeniem akcji jest redukcja strat z tego wynikających. Dotyczy to także ścieków pochodzących z własnych ujęć wody (studnie), które są nieopomiarowane i nie są zgłoszone do ewidencji w oddziałach KSWiK.

Twoja reakcja na artykuł?

6
16%
Cieszy
18
49%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
3
8%
Złości
8
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group