Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 6748
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

A w moście same dziury. Nie mogą się doczekać na remont przeprawy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 24 marca 2012, 8:03
Aktualizacja: Niedziela, 25 marca 2012, 8:20
Autor: Angela/Agrafka
Fot. Agrafka
Dziury w chodniku mostu przy ulicy Dembowskiego w Sobieszowie mają po kilkanaście centymetrów średnicy i głębokości. W minionym roku ubytki przykryto blachami. Nic dziwnego, że piesi chodzą jezdnią. Sobieszowianie pytają, jak długo to jeszcze potrwa.

- To jest skandal! Położyli na te dziury jakieś blachy, pod którymi nie wiadomo co się dzieje, a nie da się po nich też chodzić bo się ruszają. Metalowe druty wystają z mostu, a tędy chodzą dzieci, więc o nieszczęście łatwo. Ludzie chodzą ulicą, ale i tu strach wyjść, bo jeździ tędy dużo samochodów, również dostawczych – mówi pan Mieczysław z Sobieszowa.

Rekordowe dziury mają po 20 cm głębokości. Wystają z nich metalowe pręty, które odstraszają spacerowiczów i turystów, a most jest częścią trasy z czterema szlakami i pięknym pomnikiem przyrody. Nie brakuje dużych, betonowych elementów, które oderwane od chodnika stanowią realne zagrożenie dla pieszych. - Ten most wygląda jakby zaraz miał się rozpaść. Nie możemy normalnie przejść chodnikiem. Z dzieckiem w wózku muszę iść ulicą, żeby przejść na drugą stronę rzeki – dodaje jedna z mieszkanek Sobieszowa.

Cezary Wiklik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta zapewnia, że most będący przeprawą przez Wrzosówkę jest już od ubiegłego roku przygotowany do gruntownego remontu. - Kwota przeznaczona na remont mostu została wprowadzona do budżetu Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. Jest to około 500 tys. zł. Przetarg na te prace zostanie ogłoszony na początku kwietnia. Te roboty były planowane już przed interwencjami – informuje rzecznik.

W ramach przebudowy zostanie wzmocnionych 11 belek stalowych (w pierwszym etapie będą odsłonięte i oczyszczone). Zostanie położona nowa, żelbetowa płyta, dzięki której nośność mostu powiększy się dwukrotnie (z 10 ton obecnie ze względu na ograniczenia do 20 ton po remoncie), co umożliwi przejazd nawet nieco cięższych pojazdów. Na wszelkie roboty jest już gotowa dokumentacja, której przygotowanie trwało kilka miesięcy.

Po rozstrzygnięciu przetargu i wybraniu wykonawcy rozpoczną się prace, które mają trwać ok. czterech miesięcy. W tym czasie mieszkańcy osiedla, nawet dowożący materiały na prowadzone budowy, będą mogli dojechać do swoich domów ulicami Bronka Czecha i Kamiennogórską.

- Wyłożone blachy, które mają ułatwiać poruszanie się pieszych są bezpieczne dla ruchu pieszego i przemieszczanie się po nich nie niesie za sobą żadnego zagrożenia. Będą one zresztą pełniły swoją rolę już tylko przez kilka tygodni do rozpoczęcia prac przy przebudowie mostu – dowiedzieliśmy się w urzędzie miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~ 24-03-2012 8:33
Dopiero przetarg oglosza,wiec jeszcze z 6mies bo odwolania beda jak nie wygra ten kto ma wygrac i cena wzrosnie jak to bywa w pl.Ciekawi mnie ile wytrzyma po remoncie ten most bo jak tyle co drogi to szalu nie bedzie.Drogi porzadnie nie potrafia zrobic a co dopiero most ,dopiero strach bedzie chodzic!
~dziurawiec 24-03-2012 8:48
Wiec niedlugo czeka Nas zmiana nazwy naszego miasta z Jelenia Góra na Jelenia Dziura :))))))
~zbUj 24-03-2012 9:30
fontanna kosztowała milion zł, liczę więc na to że na most wykosztują się więcej, w końcu to jest bardziej strategiczny (czyt.potrzebny do życia) obiekt
~zmęczony tym 24-03-2012 9:45
miastem.....skoro ktos to robił to chyba dawał gwarancję, niech teraz to poprawia. w zawiłolandzie wszystko się robi po łepkach a potem tej samej firmie płaci znowu zeby naprawiła co niestarannie wykonała. cIESZĘ SIĘ ZE JUŻ STAD UCIEKAM, SZKODA MI ZYCIA MOJEGO I MOJEJ RODZINY . TU BEDZIE TYLKO CORAZ GORZEJ....ZAWIŁA, PAPAJ, CZERNOW I RESZTA SZOPKI NIEPORADNYCH URZEDASOW .... ZAL MI TYLKO TYCH KTÓRZY MUSZĄ TU ZOSTAC.
~j/w 24-03-2012 10:38
popieram przedmówcie...Zawiła,Papaj,Czernow to niedouki,nieudaczniki i szemrane typki w świecących krawatch,czerwonych sweterkach i tlenionych ściętchy od gara włosów...
~*.* 24-03-2012 11:07
Sobieszów jest zapomnianą dziurą Jeleniej Góry. Nie tylko ten most się wali. Popatrzcie na miejskie śmietnisko jakim kiedyś był sobieszowski basen. Jest to wrzód na tyłkach urzędników miejskich oraz na tyłkach radnych, którzy przed wyborami tak pięknie kłamali wyborcom aby ich wybrać. A ty głupi wyborco kogo wybrałeś to teraz nic nie masz, bo pensyjkę biorą tylko właśnie wybrani przez ciebie radni. Panie Gajewski już zapomniałeś co obiecałeś wyborcom aby tylko ciebie wybrali. A teraz masz ich głęboko w tyłku. Niech zdychają w syfie, tobie jest dobrze. A ty panie Wojtas to jesteś sąsiadem tego syfu na byłym basenie i jak widzę to zupełnie już oślepłeś i nie widzisz nic za swoim płotem.
~narciarka 24-03-2012 11:32
do godz11;07 , masz rację ten Wojtas to facet który tylko "ględzi" nie wiem co on w życiu w ogóle zrobił??
~ 24-03-2012 11:34
Niemcy wkur..ni , no jak można tak zaniedbać ich most.
~hmm 24-03-2012 11:34
Wczoraj wieczorem był wypadek w Ścięgnach. Może o tym napiszecie?
~xyzI 24-03-2012 11:42
Nie wierzę w to, że za kilka tygodni zaczną się prace przy przebudowie mostu. Zanim wyłonią najlepszą ofertę przetargową to minie trochę czasu, bo pewnie ktoś zacznie się odwoływać.
~....... 24-03-2012 13:19
Wojtas niby coś tam zrobił przez te lata. Projekt Małych Jakuszyc pod Chojnikiem, budowa ma ruszyć podobno lada chwila. Jednak klimat się zmienił i brak śniegu może mocno osłabić turystyczny walor tego obiektu.Podejrzewam że przyciągnie raczej szkoły niż prawdziwych turystów zza Jeleniej Góry. Ale to jest projekt Wojtasa-społecznika, natomiast jako radny miejski robi niewiele, znam oczywiście dużo gorszych radnych jak np. wodolej Gajewski, jednak od radnych wymagamy przecież aby byli to najlepsi z najlepszych. Czy naprawdę to jest kwiat naszej inteligencji i pomysłowości? Czy w tym mieście nie ma lepszych liderów? Może lepiej by było popatrzeć dookoła i samemu zaproponować liderów, radnych miasta. Gdyby organizacje społeczne miały trochę oleju w głowie to wystawiłby mądrych kandydatów.
~Nostradamus 24-03-2012 13:26
Ten most zniszczyli RADNI MIEJSCY wraz z PLANISTAMI MIEJSKIMI. To ta banda nieuków wydała dziesiątki pozwoleń na budowę na podmokłych terenach między Sobieszowem, a Podgórznem. Nie brali w ogóle pod uwagę że mnóstwo ciężarówek z materiałami budowlanymi będzie jeździć tamtędy, zabrakło im rozumu, wyobraźni i WIEDZY... Tym miastem rządzą AMATORZY, kompletni nieudacznicy. Za co się nie wezmą to się w gówno obraca. Ale na tych działeczkach ktoś dobrze zarobił :) BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ! ...im oczywiście.
~lenin 24-03-2012 13:28
panowie spokojnie, ZGODA BUDUJE! ;) obędzie beż przetargu, panowie z Siedlęcina już jadą...
~Kunegunda 24-03-2012 14:19
A co na to Prezydent Complex ? Prezydencie, kiedy będą wreszcie pieniądze na remont Sobieszowa ?
~jeż 24-03-2012 15:13
Sobieszów i tak jest niezły.Optymistyczne strony to coraz lepszy " Muflon",dość aktywne Stowarzyszenia i krytyczne , dość obiektywne opinie nt. reprezentantów tej dzielnicy w Radzie Miasta.Niesmak budzą nadawcy autoramentu z 14,22.Potrzebna cenzura !!
~ 24-03-2012 15:15
drodzy Polacy jak wiele podłości jeszcze rząd musi wam zrobić żebyście w końcu rzucili granata pod bramę parlamentu
~też mama 24-03-2012 15:38
Zdjęcie nr 8 - nic dodać nic ująć - tak włąśnie piesi MUSZĄ korzystać z tego mostu.
~kijek od nar 24-03-2012 18:33
Wojtas powinien odejść na zasłużoną emeryturkę i dać sobie spokój ze społecznym działaniem. Z tamtego rejonu trzeba kogoś młodego i z energią.
~Ewa 24-03-2012 19:19
Można uratować Sobieszów- odzielic od Jeleniej Dziury !!!!
~AndrzejJG 24-03-2012 19:32
Szkoda, ze fotogragf nie zauwazyl co znajduje sie pod mostem. Przydalby sie komentarz.
rymcycymcy 24-03-2012 20:11
Wezmą i naprawią ? :) ...oburzające, POpieram przedmówców ! :) ...wiadomo kto naprawia Niemcom mosty ;)
~MattCA 24-03-2012 21:56
Powinni zaorac to Jelenia :D, mam nadzieje, ze jak przyjade do Sobieszowa w przyszlym roku to bedzie nowy most ;-)
~sobiesz 24-03-2012 23:15
Tak miernego zarzadzy miasta to jeszcze nie było dziury w moście mobbing bibliotece a przede wszystkim w informacji turystycznej ,pan prezydent miasta wszystko ma gdzieś aby swojch ziomkow ulokować

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group