Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 6182
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: 997 - Kronika policyjna

Poniedziałek, 30 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 kwietnia 2007, 12:25
Autor: TEJO
Przedstawiamy doniesienia z policyjnych raportów.

<b> REGION
Majówka na razie
spokojna </b>
Bez poważniejszych kolizji i wypadków minął początek długiego weekendu na drogach miasta i regionu. Policjanci, którzy prowadzili intensywne kontrole, zatrzymali kilku pijanych kierowców. Rekordzista miał 2, 78 promila alkoholu w organizmie. Poza tym odnotowano więcej wyjazdów patroli do awantur domowych, wszczynanych najczęściej przez pijanych mieszkańców Jeleniej Góry.

<b> REGION
Odurzający weekend </b>
Przy ul. Wolności policja zatrzymała 34-letniego mieszkańca Bystrzycy Kłodzkiej, który miał przy sobie tak zwaną polską heroinę, czyli narkotyk ze słomy makowej. W ręce stróżów prawa wpadł także 21-letni mieszkaniec gminy Mysłakowice, u którego ujawniono inne środki odurzające. Jechał volkswagenem golfem. Przy ul. Ogińskiego w Jeleniej Górze natknął się na patrol policji. Zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy, którzy zauważyli, że mężczyzna wyrzucił z pojazdu jakiś pakunek. Jak później ustalili, podejrzany usiłował pozbyć się z samochodu kilku działek marihuany. Policjanci przeszukali również auto, w którym dodatkowo znaleźli kilkanaście działek metamfetaminy.
Zastosowano wobec niego dozór policyjny. Posiadanie środków odurzających jest przestępstwem.

<b> JELENIA GÓRA
Łupem rury i kable </b>
Kradzież rur miedzianych o wartości 800 złotych z jednego z jeleniogórskich budynków ma na swoim koncie 18-letni mieszkaniec miasta. Zatrzymała go policja. Funkcjonariusze ustalili, że złodziej wcześniej co najmniej pięć razy kradł kable telekomunikacyjne ze studzienek. Wypalał je i sprzedawał na złom. Sprawcę osadzono w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

<b> JELENIA GÓRA
Oszustka za kasą </b>
Darmowe zakupy zafundowała sobie kasjerka jednego z jeleniogórskich marketów. Nie nabiła na paragon towarów o wartości blisko 500 złotych. Oszustka trafiła do policyjnej izby zatrzymań. Straci pracę i odpowie przed sądem za kradzież, za co grozi jej kara do pięciu lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group