Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 3734
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 997 - Kronika Policyjna

Czwartek, 27 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 11:22
Autor: agata
Funkcjonariusze KP I w Jeleniej Górze na podstawie posiadanych informacji przeszukali mieszkanie 35-letniego jeleniogórzanina, w którym znaleźli 9 działek marihuany. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy. Zatrzymano natomiast 29-letniego jeleniogórzanina, który posiadał działkę marihuany. Postępowanie w obydwu sprawach prowadzi Komisariat I Policji w Jeleniej Górze

Za samo posiadanie marihuany grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, natomiast za udzielanie jej innej osobie - do 10 lat pozbawienia wolności, w tym udzielanie małoletniemu - można dostać do 15 lat. Dla porównania - w Holandii, Belgii i Szwajcarii marihuana jest legalna. I znajduje się w normalnej sprzedaży z tym, że jest obłożona akcyzą. W Polsce posiadanie, pośrednictwo w sprzedaży, import marihuany i nasion konopi jest przestępstwem.

Niedawno portal internetowy Onet.pl przeprowadził sondę na temat: Czy uważasz, że posiadanie marihuany powinno być w Polsce legalne? 77 % internautów wypowiedziało się na: tak - powinno być legalne, 22 % internautów na: nie - nie powinno być zalegalizowane, tylko 2 % nie miało zdania. A co Wy o tym sądzicie?

Zapraszam do wyrażenia swoich opinii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group