Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3703
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: 81–latek za kierownicą nie ustąpił pierwszeństwa

Piątek, 14 sierpnia 2009, 15:39
Aktualizacja: 16:17
Autor: Angela
REGION: 81–latek za kierownicą nie ustąpił pierwszeństwa
Fot. Dobrosław ze Szklarskiej Poręby
Przez nieuwagę i pośpiech 81–letniego kierowcy dzisiaj w południe doszło do poważnie wyglądającej kolizji. Starszy pan wyjechał z podporządkowanej drogi w Piechowicach, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wjechał pod koła pojazdu prowadzonego przez kobietę, która jechała krajową trójką. Skończyło się potłuczeniach kierujących i wysokim mandacie dla sprawcy.

Do zdarzenia doszło około godziny dwunastej na skrzyżowaniu ulicy Pakoszowskiej i krajowej trójki. Kierujący renault kangoo 81 – letni jeleniogórzanin nie zatrzymał się przed znakiem stop, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, nie upewnił się czy nic nie nadjeżdża i wjechał pod koła jadącej w stronę Szklarskiej Poręby 57 – letniej kierującej samochodem marki Peugeot. Siła uderzenia spowodowała, że renault przewrócił się na bok. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

- Poza ogólnymi potłuczeniami kierowcy nie odnieśli większych obrażeń. Nie było potrzeby przewozić ich do szpitala – mówi kom. Bogumił Kotowski z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Przez ponad godzinę ruch odbywał się tam wahadłowo.Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję. Sprawce ukarano wysokim mandatem karnym.

Przy każdym takim zdarzeniu powraca pytanie, czy ludzie w podeszłym wieku powinni siadać za kierownicę i gdzie jest granica wieku, której człowiek odpowiedzialny przekroczyć nie powinien. Policja apeluje do rodzin by nakłaniali starszych ludzi do zrezygnowania z osobistego kierowania pojazdami. Decydując się na jazdę w trasę staruszkowie narażają często swoje i cudze życie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group