Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 11669
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: 80 milionów uroczyście. Wczoraj w kinie LOT

Sobota, 3 grudnia 2011, 12:47
Aktualizacja: Niedziela, 4 grudnia 2011, 8:02
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: 80 milionów uroczyście. Wczoraj w kinie LOT
Fot. Petr
Najnowszy film reżysera Waldemara Krzystka: „80 milionów. Numer stulecia” doczekał się wczoraj uroczystej projekcji w kinie LOT w Jeleniej Górze z udziałem twórców produkcji, miejskich włodarzy i innych znamienitych gości.

„80 milionów. Numer stulecia” jest sensacyjną historią pieniędzy należących do dolnośląskiej Solidarności, które zostały wypłacone z banku tuż przed wprowadzeniem stanu wojennego w Polsce. Bohaterowie filmu wzorowani na młodych działaczach lat 1980-1982 Józefie Piniorze, Władysławie Frasyniuku, Piotrze Bednarzu i Stanisławie Huskowskim postanawiają zagrać va banque – wyprowadzić z wrocławskiego banku związkowe 80 milionów zanim konto zostanie zablokowane.

Scenariusz do filmu Waldemar Krzystek stworzył wespół z pisarzem, reżyserem teatralnym, krytykiem i dziennikarzem Krzysztofem Kopką. – Nie pozostaje mi nic innego, jak serdecznie zaprosić państwa na projekcję i życzyć wam miłych wrażeń podczas obcowania z historią wzorowaną na autentycznych zdarzeniach. Jednocześnie jestem bardzo szczęśliwy, że mogę być tutaj z wami – mówił wczoraj Waldemar Krzystek.

– Ja z kolei jestem szczęśliwy, że uroczysta projekcja „80 milionów” odbywa się właśnie tutaj, w moim okręgu wyborczym. Projekcja filmu o tym, co było, i co odtąd będzie się kojarzyło z obrazem Władysława Krzystka. Człowieka ogromnej odwagi, który podjął się przedsięwzięcia wyreżyserowania niezwykłej historii i zrobił to dobrze – podsumował senator RP Józef Pinior.

W filmie główne role zagrali: Krzysztof Czeczot (Józef Pinior), Filip Bobek (Władysław Frasyniuk), Wojciech Solarz (Stanisław Huskowski), Maciej Makowski (Piotr Bednarz, zm. w 2009 r.). Towarzyszyli im m.in. Marcin Bosak, Piotr Głowacki, Jan Frycz, Sonia Bohosiewicz, Olga Frycz, Agnieszka Grochowska, Emilia Komarnicka, Mariusz Benoit i Mirosław Baka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
2229
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
8%
Konfederacje
11%
Lewice
8%
PiS
25%
PO
34%
Trzecią drogę
8%
Innych
7%
 
Głos ulicy
Czy popieramy protesty rolników?
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Pierwsze zdjęcie zrobiłem poczciwą Smieną
 
Aktualności
Na razie szaro, może będzie kolorowo
 
112
Wypiła pół whisky i wsiadła za kółko
 
Turystyka
Kluski karkonoskie za 43 zł
 
Aktualności
Nowy dyrektor Książnicy Karkonoskiej
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group