Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 6054
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 63 procent obwodnicy

Środa, 12 września 2018, 10:06
Aktualizacja: Sobota, 15 września 2018, 7:26
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: 63 procent obwodnicy
Fot. Przemek Kaczałko
Trwają prace przy budowie obwodnicy Maciejowej. Ich stopień zaawansowania pozwala mieć nadzieję, że inwestycja zostanie oddana do użytku przed terminem, który określono na pierwszy kwartał 2019 roku. Aktualnie firma Budimex, która jest głównym wykonawcą, przeprowadziła prace przewidziane w projekcie w 63 procentach.

Jak zaznaczył przedstawiciel wykonawcy, do tej pory wykonano trzy obiekty mostowe - zostały roboty wykończeniowe tj. bariery, izolacje. W robotach drogowych zaawansowanie jest bardzo duże - kończą się roboty ziemne, wykonano ponad połowę warstw konstrukcyjnych, a także ułożono 1/3 masy bitumicznej (12 tysięcy ton).

- W ciągu dwóch najbliższych tygodni będziemy kontynuować układanie mieszanki mineralno-asfaltowej, a przed nami dużo robót wykończeniowych: pobocza, uzupełnienia, ekrany akustyczne, zieleń itp. - powiedział Łukasz Zapart, kierownik kontraktu z firmy Budimex.

Aktualnie, od strony Radomierza - gdzie ulica Wrocławska ma się łączyć z nową obwodnicą - występują utrudnienia w ruchu w związku z budową ronda. Ruch odbywa się wahadłowo. Podobna sytuacja będzie miała miejsce od strony Grabarowa, gdzie również powstanie rondo. Ta część ma się rozpocząć w ciągu dwóch - trzech tygodni.

Wartość inwestycji to ponad 51 milionów złotych, z czego już zrealizowano zadania na 32 miliony złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

96
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
2%
Nudzi
3
3%
Smuci
4
3%
Złości
11
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (56) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group