Czytających: 9521

Jelenia Góra: 50:16 w klubowych derbach

Piątek, 14 grudnia 2018, 19:51
Aktualizacja: 19:53
Dzisiaj (14.12) w ramach Ligi Dolnośląskiej Juniorek Młodszych naprzeciw siebie stanęły dwa zespoły KPR–u Jelenia Góra. Zgodnie z przewidywaniami, starsze szczypiornistki wygrały zdecydowanie, ale ostatni gol niemal równo z końcową syreną bardzo je uradował, bowiem udało im się zdobyć 50 bramek!

Drugi (starszy) zespół KPR-u od początku dominował na parkiecie hali przy ul. Złotniczej. W pierwszej połowie podopieczne Dili Samadovej strzeliły aż 27 bramek, co rozbudziło ich apetyty na wysokie zwycięstwo. W ataku niezwykle skuteczna była Sandra Suropek, która zdobyła w całym meczu 10 bramek, z czego 7 w pierwszej połowie. Osiem bramek zapisała na swoim koncie Zuzanna Szramik (po 4 w obu połowach). Po zmianie stron ekipa Estery Rykaczewskiej walczyła dzielnie do 41. minuty (wówczas było 33:14), jednak pozostały czas gry to już popisy strzeleckie wiceliderek Ligi Dolnośląskiej. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 50:16, a wynik niemal równo z syreną końcową ustaliła Ola Wronkowska.

Kolejne mecze obu jeleniogórskich drużyn dopiero w styczniu 2019 r.

KPR MOS II Jelenia Góra - KPR MOS I Jelenia Góra 50:16 (27:7)
KPR II: Labrinow – Suropek 10, Szramik 8, Jośko 5, Ziemkiewicz 4, Jurgiewicz 4, Thomczik 4, Zięba 4, Steczek 3, Jarosz 3, Wronkowska 2, Godyla 1, Kołecka 1, Popławska 1, Solarz, Warchoł.
KPR I: Banasik – Jesionek-Wróblewska 4, Cichosz 4, Maroń 3, Podobińska 3, Gałuszka 1, Michałek 1, Matys, Pyż, Konsur.
Kary: 16 minut (KPR II) – 4 minuty (KPR I)