Czytających: 12026

Lubin: 46 minut kar indywidualnych!

Niedziela, 27 października 2019, 19:01
Aktualizacja: 19:15
Spotkania szczypiornistek z Jeleniej Góry i Lubina jak na derby przystało, niemal zawsze przynoszą mnóstwo emocji. Nie inaczej było w dzisiejszym (27.10) starciu w ramach rozgrywek II ligi, gdzie rezerwy Zagłębia podejmowały rezerwy Karkonoszy. Wynik zdecydowanie przemawia na korzyść miejscowych, ale łączny czas kar indywidualnych jest rzadko spotykany.

Od początku spotkania przeważały lubinianki, które do przerwy prowadziły 17:9, a cały mecz wygrały 33:18. Jeleniogórzanki nawet przez chwilę nie były na prowadzeniu. Znacznie więcej działo się w starciach indywidualnych, gdzie Adam Parkitny i Karol Zając mieli mnóstwo pracy. Sędziowie ze Świdnicy pokazali lubiniankom 12 kar indywidualnych (24 minuty), a jeleniogórzankom 11 (22 minuty).

Zagłębie II Lubin - Karkonosze II Jelenia Góra 33:18 (17:9)

Zagłębie: Miłek 9, Jaroniewska 8, Kocińska 5, Sośnicka 4, Styś 2, Janisio 1, Góral 1, Gawron 1, Cieślik 1, Kubieniec 1, Karpiel, Kamińska, Drzemicka, Kondracka, Wolska, Szymańska.
Karkonosze: Lambrinow - Suropek 5, Jurgiewicz 4, Ziemkiewicz 3, Godyla 2, Szramik 1, Gałuszka 1, Warchoł 1, Jośko 1, Kulas, Kuśnierz, Jesionek-Wróblewska, Mazurkiewicz, Solarz, Podobińska, Prokop.
Widzów: 120.

W następnej kolejce rezerwy Karkonoszy podejmą w hali przy ul. Gimnazjalnej 6A w Karpaczu ekipę APR-u Świdnica (9.11, godz. 17:00). W tabeli II ligi Karkonosze z dorobkiem 3 punktów po 3 spotkaniach zajmują 8. miejsce. Rezerwy Zagłębia wskoczyły na 5. pozycję (4 pkt.), a nasz najbliższy rywal jest 6. (4 pkt.).