Ponadczasowa estetyka
Blacha imitująca drewno to nowoczesny materiał, który wyróżnia się ponadczasową estetyką. Naturalny wygląd drewna będzie doskonale współgrał z otoczeniem i architekturą domu. Takie garaże szczególnie dobrze prezentują się na posesjach zlokalizowanych blisko lasów, łąk, jezior lub rzek. Garaż drewnopodobny nadaje posesji przytulny i ciepły charakter, a jednocześnie jest bardzo elegancki. Blacha imitująca drewno występuje w różnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu z łatwością dopasujesz wygląd garażu do swoich preferencji.
Trwałość i odporność na warunki atmosferyczne
Garaże drewnopodobne są zrobione z wysokiej jakości ocynkowanej blachy, która została pokryta ochronną powłoką. Konstrukcja garażu jest mocna, a modele premium dodatkowo wyposaża się w dachy z blachy trapezowej, wzmocnionej blachodachówką. To wszystko sprawia, że garaże drewnopodobne są wyjątkowo odporne na wilgoć, wiatr, promieniowanie UV i opady atmosferyczne. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów skutecznie zapobiega gniciu, pęcznieniu i odkształcaniu się poszczególnych elementów konstrukcji.
Niskie koszty utrzymania
Nowoczesny garaż drewnopodobny od sprawdzonego producenta może Ci doskonale posłużyć przez wiele lat. Tego rodzaju konstrukcja nie musi być regularnie malowana i konserwowana, ponieważ blacha drewnopodobna nie zmienia swoich pierwotnych właściwości wraz z upływem czasu. Ten materiał jest również wyjątkowo łatwy do wyczyszczenia, dzięki czemu garaż zawsze będzie się nienagannie prezentował. W efekcie zaoszczędzisz czas i pieniądze, a Twój samochód będzie doskonale zabezpieczony przed czynnikami atmosferycznymi.
Prosty montaż i możliwość wykonania ocieplenia
Dużą zaletą garaży drewnopodobnych jest również łatwy i szybki montaż. Materiał jest lekki, co znacząco usprawnia jego transport i instalację na miejscu u klienta. Konstrukcję z blachy imitującej drewno możesz też ocieplić. Do tego celu stosuje się takie materiały izolacyjne jak pianka poliuretanowa, wełna mineralna lub styropian. Istnieje również możliwość zastosowania specjalnych płyt izolacyjnych, które należy umieścić między warstwami konstrukcji.