Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6692
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 3maj się zdrowo w „Muflonie”

Środa, 18 maja 2016, 15:54
Aktualizacja: 15:56
Autor: MDK "Muflon"
Jelenia Góra: 3maj się zdrowo w „Muflonie”
Fot. MDK "Muflon"
W Miejskim Domu Kultury „Muflon” odbyła się impreza „3maj się zdrowo”. Wzięła w niej udział młodzież z Zespołu Szkoły Podstawowej nr 15 i Gimnazjum nr 5, Zespołu Szkół Społecznych im. Jana Pawła II STO oraz Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Jeleniej Górze, w sumie około 100 osób.

Okazało się, że o uzależnieniach można mówić w sposób przystępny i na luzie. Podczas imprezy odbyły się prezentacje pracowników SP ZOZ Szpitala Specjalistycznego MSW, którzy zaprezentowali ofertę swojej placówki w zakresie pomocy osobą uzależnionym i zachęcili młodzież do korzystania z pomocy w przypadku pojawienia się problemu; Straży Miejskiej, która przestrzegała młodzież przed dopalaczami oraz Stowarzyszenia MONAR Poradni Profilaktyki, Leczenia i Terapii Uzależnień w Jeleniej Górze, którzy przeprowadzili konkurs o uzależnieniach dla młodzieży.

Poza tym na młodzież czekały inne atrakcje. W przerwach pomiędzy prezentacjami odbyły się pokazy tańca hip hop uczestników Szybiak Dance Studio, konkurs o uzależnieniach oraz koncert zespołu „RYMcerze”, w skład którego wchodzą Łukasz Bęś i Jonatan Blank, znani poza działalnością muzyczną z prowadzenia programu profilaktycznego dla młodzieży „Nie zmarnuj swojego życia”.

Koncert składał się z trzech części, tzw. refleksyjnej, podczas której raperzy podzielili się z młodymi widzami swoimi historiami i doświadczeniami w temacie używek, z koncertu podczas, którego zaprezentowali autorskie utwory, również nawiązujące do tematu spotkania oraz konkursu freestyle’u, w którym młodzież mogła spróbować swoich sił w tworzeniu rymów i rapowaniu.

Impreza została dofinansowana z budżetu Miasta Jelenia Góra w ramach zadania publicznego „Profilaktyka- prowadzenie profilaktycznej działalności informacyjne i edukacyjnej dla młodzieży”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group