Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 5874
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: 24 tony nielegalnych odpadów zatrzymane

Czwartek, 10 lutego 2022, 5:49
Autor: KAS
Region: 24 tony nielegalnych odpadów zatrzymane
Fot. KAS
Funkcjonariusze dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) ze Zgorzelca zapobiegli przywozowi 24 ton odpadów do Polski. Kierowca przewoził z Niemiec zużytą folię ogrodniczą, a polski odbiorca towaru nie posiadał wymaganego zezwolenia na przetwarzanie odpadów. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska (WIOŚ) uznał przewóz za nielegalny.

Podczas rutynowej kontroli na autostradzie A4 w kierunku Jędrzychowic, zgorzeleccy funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu wykryli nielegalny przywóz odpadów do Polski. Zapobiegli oni przywozowi 24 ton zużytej folii ogrodniczej, która była zanieczyszczona ziemią. Polski odbiorca odpadów nie posiadał wymaganego zezwolenia na przetwarzanie takich odpadów i nie był w stanie dokonać ich odzysku lub unieszkodliwienia w sposób zgodny z przepisami wspólnotowymi.

Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska uznał ten transport za nielegalne przemieszczanie odpadów. Działania kontrolne prowadzone były wspólnie z pracownikami Delegatury WIOŚ z Jeleniej Góry. Naczepę wraz z towarem zajęto do dalszego postępowania karnego.
Kierowcę pojazdu ukarano dwoma mandatami karnymi w wysokości 200 zł każdy. Przewoźnik w postępowaniu administracyjnym zagrożony jest karą łączną w wysokości 16 tys. zł, a odbiorca w postępowaniu karnym karą do 500 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

23
79%
Cieszy
2
7%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
3
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group