Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8452
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 20–latek okradł dwa razy tę samą firmę

Środa, 28 stycznia 2015, 13:31
Aktualizacja: 14:50
Autor: Jel
Jelenia Góra: 20–latek okradł dwa razy tę samą firmę
Fot. Archiwum
Jeleniogórscy policjanci po raz drugi zatrzymali jeleniogórzanina, który z firmy komputerowej wyniósł sprzęt. Ostatnio – 26 stycznia. Po raz pierwszy 20–latek z drugim mężczyzna w wieku 30 lat ukradł monitory, laptopy, serwery, a także telefony komórkowe o łącznej wartości ok. 13 tys. zł. Teraz wyniesiony łup warty był ok. 2,5 tys. zł.

- Policja łapie złodziei i zaraz wypuszcza, a oni za chwilę robią to samo, bo czują się bezkarni. Jestem tym oburzony. To jest demoralizujące i wręcz zachęca do samosądów – mówił nam właściciel lokalu, który wynajmuje poszkodowanej firmie komputerowej. - Przestępców od razu trzeba zamykać, żeby nie wyrządzali więcej zła – twierdził oburzony.

Przypominamy, że o tymczasowym aresztowaniu nie decyduje policja tylko sąd na wniosek prokuratora. Należy jednak pamiętać, że aby zastosować taki środek zapobiegawczy, muszą być spełnione określone warunki. Co o tym mówi Kodeks karny?

Tymczasowe aresztowanie może nastąpić, jeżeli:
- zachodzi uzasadniona obawa ucieczki lub ukrywania się oskarżonego, zwłaszcza wtedy, gdy nie można ustalić jego tożsamości albo nie ma on w kraju stałego miejsca pobytu;
- zachodzi uzasadniona obawa, że oskarżony będzie nakłaniał do składania fałszywych zeznań lub wyjaśnień albo w inny bezprawny sposób utrudniał postępowanie karne;
- jeżeli oskarżonemu zarzuca się popełnienie zbrodni lub występku zagrożonego karą pozbawienia wolności, której górna granica wynosi co najmniej 8 lat, albo gdy sąd pierwszej instancji skazał go na karę pozbawienia wolności nie niższą niż 3 lata.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group