Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7337
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

20 mln zł na działalność uzdrowiskową

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 5 września 2012, 7:34
Aktualizacja: 7:44
Autor: Agrafka
20 września zostanie ogłoszony konkurs na dofinansowanie projektów przeznaczonych na działalność uzdrowiskową w ramach konkursu „Dotacje inwestycyjne dla przedsiębiorstw prowadzących działalność uzdrowiskową zlokalizowanych w miejscowościach uzdrowiskowych”. – Środki mają być przeznaczone na ulepszenie usług stosowanych dotychczas, zwiększenie bazy noclegowej oraz zatrudnienia, a także na nowoczesne środki przekazu, czyli na wykorzystywanie Internetu w świadczeniu usług oraz nowoczesnych programów w zarządzaniu – powiedział Jerzy Tutaj, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Jest to ogromna szansa na rozwój przedsięwzięć gospodarczych na terenach uzdrowiskowych. – Chcemy dowartościować inwestycjami południe województwa dolnośląskiego, budować nową strategię na podstawie rozwoju obszaru uzdrowisk – dodał Jerzy Tutaj.

Na ten cel zostanie przekazanych ok. 20 mln zł, a wnioski będą przyjmowane do 23 października. W konkursie mogą startować zakłady lecznictwa uzdrowiskowego: szpitale, sanatoria, prewentoria dla dzieci, przychodnie oraz zakłady przyrodolecznicze z takich 11 dolnośląskich uzdrowiska, jak Cieplice-Zdrój, Czerniawa-Zdrój, Długopole-Zdrój, Duszniki-Zdrój, Jedlina-Zdrój, Kudowa-Zdrój, Lądek-Zdrój, Polanica-Zdrój, Przerzeczyn-Zdrój, Szczawno-Zdrój oraz Świeradów-Zdrój. Uzdrowisko może przeznaczyć środki na: zakup gruntu oraz nieruchomości, roboty i materiały budowlane, wyposażenie, sprzętu, wartości niematerialne i prawne, a także na specjalistyczne szkolenia.

- Ogromną szansą rozwoju dla Jeleniej Góry jest właśnie turystyka uzdrowiskowa - mówił Jerzy Łużniak, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

Warto przypomnieć, że Cieplice są jednym z najstarszych polskich uzdrowisk, a pierwsze wzmianki o „ciepłych wodach” będących w posiadaniu Zakonu Joannitów pochodzą z 1281 r. Znajdują się tu wody termalne, słabo zmineralizowane, termalne (temp. Do 90o C), fluorkowe, krzemowe i hipotoniczne. Częste zmiany pogody, silne wiatry, dobowe wahania temperatury i ciśnienia oraz duże roczne nasłonecznienie działają na osoby przyjezdne (zwłaszcza z nizin) bodźcowo i hartująco. W uzdrowisku Cieplice-Zdrój leczy choroby: ortopedyczno-urazowe, układu nerwowego, reumatologiczne, nerek i dróg moczowych, oka i przydatków okaz oraz osteoporozę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Niggers™ 5-09-2012 8:31
Będzie czym się dzielić :)
~ 9-09-2012 11:44
DOLNOŚLĄZAK. Rzekomo Korzonkowy wydział dialogu społecznego też partycypuje w rozdziale kasy dla różnych podmiotów pozarządowych. Kasa nie jest przydzielana tym, którzy nie deklarują zdecydowanego poparcia dla Platformy Obywatelskiej. Czy to prawda?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group