Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 4723
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 100 wielkich mikołajowych paczek – 1 000 chwil radości!

Sobota, 13 grudnia 2014, 8:46
Aktualizacja: 8:50
Autor: Org
Jelenia Góra: 100 wielkich mikołajowych paczek – 1 000 chwil radości!
Fot. Archiwum Organizatora
Okrzyki radości, niedowierzanie, przejęcie wypisane na twarzach, zaskoczenie, czasami nieśmiałość i łzy – zawsze nadzieja i prośba: „przyjdź za rok Święty Mikołaju”. I do tego wszystkiego WIELKIE, naprawdę WIELKIE, PAKI mikołajowych prezentów.

Tak wyglądał, w największym skrócie, finał VI edycji akcji organizowanej przez Bursę Szkolną Nr 1 w Jeleniej Górze – „Wielka Paka dla Dzieciaka”. Akcja wymyślona i do dziś koordynowana przez nauczyciela-wychowawcę Dorotę Mazur, oprócz głównego celu niesienia pomocy i radości dzieciom podopiecznym MOPS, kształci u młodzieży mieszkającej w Bursie potrzebę bezinteresownego działania, rozwija zdolności organizacyjne i uczy zespołowego działania.

Największą zaletą akcji jest pomysł wykorzystania zabawek, książek, maskotek i gier, które zalegają niepotrzebne w wielu domach. W Bursie są selekcjonowane, prane, naprawiane i dają radość kolejnym dzieciom. Od ubiegłego roku, starsze dzieci otrzymują również podstawowe kosmetyki, które okazują się bardzo potrzebne. W paczkach są również słodycze i owoce.

16, 22, 26, 30, 76, 100 Wielkich Mikołajowych Paczek, tak z roku na rok rozwija się akcja. Zebranie zabawek, przywiezienie do Bursy, selekcja, kupowanie owoców i kosmetyków, pakowanie, przygotowanie list, oznaczenie paczek (każda jest indywidualnie pakowana w zależności od wieku i płci), zaplanowanie tras i wreszcie wręczenie ich przez „prawdziwych” Mikołajów w towarzystwie Śnieżynek wymaga wolontariackich działań wielu osób. Oprócz uczniów i wychowawców z Bursy Nr 1 w działania na rzecz dzieci z ubogich rodzin już od czterech lat aktywnie włączyła się młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 pod kierunkiem nauczycieli Romana Zielińskiego i Sylwii Żelaznej.

Od trzech lat pomagają gimnazjaliści z "Jedynki", gdzie pieczę nad projektem sprawuje Agnieszka Krusicka i pedagog szkolny - Anna Kuryś. - Dwa lata są już z nami Szkoły Podstawowe 10 i 2, a w tym roku dołączyła SP 11, gdzie bardzo prężnie zadziałała młoda nauczycielka Ania Kujawińska.
Po raz drugi wspierali nas rodzice dzieci z przedszkola "Okrąglaczek", a przyłączyły się do akcji takie przedszkola jak Happy Kids, Król Maciuś, Bajka i Przedszkole nr 13 – informują organizatorzy.
W tym roku do projektu włączył się również 1-ligowy Klub Koszykarski MKS-MOS KARKONOSZE Jelenia Góra.

- Jak zawsze przy tego typu wydarzeniach chcielibyśmy podziękować darczyńcom, bez ich szczodrości zbiórka nie byłaby tak udana. Dziękujemy hurtowni SIM za przekazane słodycze, właścicielkom salonu fryzjerskiego „Beauty&Hair”, salonu kosmetycznego „Free Style”, hotelu „Chata za wsią” oraz właścicielom Jelpol S. C. za przeprowadzenie zbiórki środków niezbędnych do zakupu słodyczy, owoców i kosmetyków. Specjalne podziękowania składamy też osobom, które całkiem anonimowo przynosiły do Bursy dary, a także tym które wspierały nasze działania swoją bezinteresowną pracą, a są to m. in.: Agnieszka Olesińska i Magdalena Matuszewska. Dziękujemy też wszystkim wolontariuszom niewymienionym z imienia i nazwiska, było nas bardzo wielu i nie sposób wszystkich tutaj wymienić – podkreślają organizatorzy.

- Musimy dotrzymać obietnicy danej dzieciom – do zobaczenia na VII Wielkiej Pace za rok! – dodają.

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group