Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7739
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 1 procent dla potrzebujących – to działa!

Poniedziałek, 4 stycznia 2016, 7:46
Aktualizacja: 10:39
Autor: KSON
Jelenia Góra: 1 procent dla potrzebujących – to działa!
Fot. Archiwum
Tradycyjnie już w październiku KSON podsumował akcję zbierania 1% podatku od osób fizycznych. Upoważnionymi do zbierania darowizn z tytułu jednego procenta są organizacje pożytku publicznego. W 2015 roku łączna kwota wpłat od ponad półtora tysiąca darczyńców wyniosła około 77 tysięcy złotych. Była to kwota mniejsza w porywaniu z rokiem ubiegłym o około 7 tysięcy złotych, ale zwiększyła się liczba obdarowanych.

W roku 2014 było ich 22, a w roku 2015 - 39 osób otrzymało wsparcie. Wysokość darowizn była różna, od 11 tysięcy do 19 złotych na osobę. W roku 2015 KSON odszedł od szerokiej akcji medialnej promującej godne popularyzacji postawy darczyńców. Po doświadczeniach lat poprzednich, a szczególnie roku 2014, kilka obdarowanych rodzin spotkało się z wyjątkową nieżyczliwością w swoim otoczeniu, z tego powodu nie opublikowano informacji o konkretnych obdarowanych osobach. Niestety, mowa nienawiści sięga również tak czystych intencji jak pomoc drugiemu człowiekowi, a przecież od nieludzkich słów do nieludzkich zachowani jest tylko krok.

- Mamy nadzieję, że ten niemiły akcent nie wpłynie na postawy ludzi, którzy chcą pomagać innym. Przypominamy, że akcja 1% trwa od miesiąca stycznia do kwietnia każdego roku i polega na zaznaczeniu w deklaracjach PIT chęci przekazania darowizny. Ważne jest to, abyśmy wpisali w odpowiedniej rubryce numer KRS i nazwisko osoby lub instytucji obdarowywanej. Wszystkie środki zadeklarowane przez darczyńców przekazano na rachunki obdarowywanych bez żadnych potrąceń w dniu 12 października 2015 roku. Darczyńcom w imieniu obdarowanych składamy wyrazy podziękowania – mówi prezes KSON Stanisław Schubert.

Zbliża się okres rozliczenia podatku od osób fizycznych za rok 2015. Warto zatem już dziś zastanowić się, kogo zamierzamy obdarować 1% w roku 2016.

- PRZYPOMINAMY WSZYSTKIM ZAINTERESOWANYM, ŻE W ROKU 2016 NADAL BĘDZIEMY UCZESTNICZYLI W AKCJI ZBIERANIA ŚRODKÓW Z 1% OD OSÓB FIZYCZNYCH (PIT-37). O ILE PAŃSTWO MACIĘ WOLĘ PRZEKAZANIA 1% PROSIMY ABY WE WŁAŚCIWEJ RUBRYCE DEKLARACJI PODATKOERJ WPISAĆ: NR KRS 0000100516 – TO NUMER IDENTYFIKACYJNY KARKONOSKIEGO SEJMIKU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH. PROSIMY TAKŻE WSKAZAĆ OSOBĘ OBDAROWYWANĄ ORAZ OKREŚLIĆ CEL, NP. (JAN NOWAK – NA CELE REHABILITACYJNE) – podkreśla prezes KSON.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group