Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 7128
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Żywoty Świętych Osiedlowych – wkrótce w JCK

Czwartek, 12 czerwca 2014, 8:44
Aktualizacja: 8:50
Autor: Org
Jelenia Góra: Żywoty Świętych Osiedlowych – wkrótce w JCK
Fot. Archiwum Teatru
Nowy spektakl Teatru Odnalezionego można obejrzeć 20 i 21 czerwca o godz. 19.00 w Sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. Bankowej 28/30. Dla naszych Czytelników mamy po dwa podwójne zaproszenia na każde przedstawienie – do odbioru w kasie JCK na hasło: Jelonka.com

- Po niespełna półtorarocznej rocznej przerwie, teatr odnaleziony postanawia zmierzyć się z tekstem Lidii Amejko, który stał się dla nas wyjątkowym wyzwaniem. Tym razem pragniemy opowiedzieć kilka historii, które wskazały nam drogę do pracy nad spektaklem i zmusiły nas do szerszej obserwacji naszej rzeczywistości. Podążamy za autorką, która jak sama o sobie mówi: „(…) Sztukuję świat… próbuję odszyfrować sens ukryty w widzialnym.” Tak i my próbujemy odkrywać sensy ukryte w widzialnym. Bo czy atawizm ludzki, krzywda i absurdy nas otaczające powinny być znakiem ostrzegawczym przejścia na drugą - bezpieczną stronę ulicy? A ilu „świętych” Wy spotkaliśmy na swojej drodze? - czytamy w opisie sztuki.

Lidia Amejko - autorka takich sztuk jak: “Gdy rozum śpi - włącza się automatyczna sekretarka” , “Męka Pańska w butelce”, “Dwadrzewko”, “Farrago”, “Nondum”, “Greta”, “Przemiana 1999”, oraz dwóch tomów prozy: “Głośne historie” i ” Żywoty świętych osiedlowych”.

Adaptacja, reżyseria i scenografia: Łukasz Duda, obsada: Jakub Mieszała, Diana Jonkisz, Wojciech Sałaputa, konsultacje scenograficzne i wykonanie elementów: Wiktor Szybałdin, choreografia: Diana Jonkisz, muzyka: Moby, management: Magdalena Rzeszutek, produkcja: Teatr Odnaleziony, koproducent: Klub Kwadrat, współpraca: Jeleniogórskie Centrum Kultury.

Bilety: 15zł/20zł do nabycia w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 oraz na www.bilety.jck.pl.

Kasa jest czynna od wtorku do piątku w godzinach 13.00 - 18.00 oraz na dwie godziny przed wydarzeniem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group