Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 8041
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żywa lekcja ponurej historii na Placu Ratuszowym

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 14 grudnia 2013, 8:50
Aktualizacja: Niedziela, 15 grudnia 2013, 7:40
Autor: Angela
Fot. Angela
Do wczorajszych (13.12.) wydarzeń, w związku z rocznicą wprowadzenia stanu wojennego, włączyła się jeleniogórska młodzieżówka PiS, organizując w Rynku happening, przypominający wydarzenia z 1981 roku.

- Dzisiaj niewielu, szczególnie młodych ludzi, pamięta o zbrodniach z tamtych czasów, godzinie milicyjnej, aresztowaniach ludzi na ulicach, wyłączonych telefonach i brutalnym tłumieniu protestów, które miały zburzyć mur komunizmu na rzecz rodzącej się demokracji. My chcemy o tym przypomnieć – mówi Mariusz Siuda przewodniczący jeleniogórskiego Forum Młodych PiS–u.

Podobnie, jak w latach poprzednich, na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze stanęły: przystanek i koksownik, a przy nich dwóch ludzi przebranych za milicjantów. Przebrani milicjanci „pałowali” solidarnościowców, ale i legitymowali mieszkańców, zatrzymywali samochody wjeżdżające do centrum. Zdaniem młodych to świetna inicjatywa. Młodzież chętnie zatrzymywała się i fotografowała z uczestnikami akcji.

Wielu dorosłych swoją aktywność w happeningu ograniczało tylko do wzięcia ulotki, a starsi krytykowali, że za mało młodych ludzi zaangażowało się w przedsięwzięcie. - Tu powinno być około 500 osób, ale nie pięć na krzyż – twierdził starszy mężczyzna.

Jak mówił Mariusz Siuda, akcja miała trafić przede wszystkim do młodych. – Chcieliśmy im przypomnieć, że była to zbrodnia komunistyczna i taka informacja jest na naszych ulotkach. Na odwrocie natomiast jest protokół zatrzymania, który milicja rozdawała po godz. 22.00 w 1981 roku. To miała być żywa lekcja historii i chyba taka była – dodaje przewodniczący Forum Młodych PiS.

W tym roku w happeningu udział wzięli: Katarzyna Sawicz, Konrad Ambroży, Aleksander Jawor, Tomasz Kwiatkowski i Mariusz Siuda.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (63) Dodaj komentarz

~ 14-12-2013 9:10
Tęsknią ludziska za pałowaniem.
~wstyd 14-12-2013 9:22
Skąd się tacy sfrustrowani ..... biorą, żenada
~18 sqandal 14-12-2013 9:23
.... co mogą takie , szczawiki > wiedzieć o stanie wojennym , nie ośmieszajcie się molokosy , Ci co naprawde walczyli to nie mają czasu swiętowac penetrują smietniki żeby jakoś przeżyc.
~ 14-12-2013 9:27
Natomiast godnie żyją ci co pałowali i ci co ich dalej hołubią i popierają. Oto POLSKA.
~Shadow 14-12-2013 9:30
Głupiutkie dzieciaczki uroczo się pobawiły. A jak skończyły to pobiegły do mamusi, że by im noski poobcierała i poprawiła spodenki, bo z tych emocji nie zauważyły, że latają po mieście zasmarkane.
~AnonimGall 14-12-2013 9:30
Naród bez korzeni, bez historii ginie! Ci co tego nie rozumieją już zginęli. Nadzieja oczwiście jest, ona umiera ostatnia.
~wbb 14-12-2013 9:32
Taka ci to była zbrodnia ten stan wojenny,że wszyscy po obu stronach barykady wtedy,dziś godnie żyją z wypracowanych emerytur a reszta zasiłki, bezrobocie lub zmywak w Londynie.
~Kazimierz 14-12-2013 9:45
I korzeniem i historią jest również wprowadzenie i realizacja stanu wojennego. Nie tylko sprzeciw "Solidarności" wobec państwa socjalistycznego, jakim była ówczesna Polska. Nasz kraj nigdy nie był komunistycznym. Ważne, aby wyciągać z tych zdarzeń właściwe wnioski. To, że wtedy pałującym i inwigilującym żyje się dobrze w Kotlinie, wiem aż za dobrze. Inicjatywy happeningowe jak najbardziej tak ! Także lekcje w szkołach, ale o tym, że takie w jeleniogórskich szkołach były nic nie słychać.
~ciekawe 14-12-2013 9:56
http://www.radiomaryja.pl/bez-kategorii/jan-pawel-ii-wobec-wprowadzenia-stanu-wojennego-w-polsce/: "Papież Jan Paweł II, który śledząc dokonujące się wówczas posierpniowe przemiany, dostrzegał również to, że sytuacja niebezpiecznie się zaostrza i może doprowadzić do dramatycznego konfliktu."- a czy prawdą jest iż JPII (i Regan) wiedział wcześniej o dacie wprowadzenia stanu wojennego?
~Paweł G 14-12-2013 10:05
Brawo Mariusz 100% poparcia od kibicow Motoru Lublin
~ 14-12-2013 11:14
Tych młodych już powinno się leczyć, póżniej będzie tragedia, przykład Kaczyński, Maciarewicz, Pawłowicz,Machałek i inni wojujący ze wszyskimi co się rusza !
~ 14-12-2013 11:17
Więcej zdjęć niż ludzi, większe audytorium byłoby na roratach !!
~ 14-12-2013 11:20
Więcej zdjęć niż widzów, większe audytorium byłoby gdyby spektakl odbył się na roratach, żenada !!!
~... 14-12-2013 11:27
A czy w Jeleniej Górze była wtedy mocna Solidarność? O ile się nie mylę, to JG zawsze żyła dobrze z SLD itp - W końcu zwana Czerwoną Kotliną? -nie? A na marginesie - skoro DZISIAJ historycy się kłócą czy stan wojenny był dobry czy nie, to ciekawe co musieli czuć ludzie którzy go wprwadzali...
~ 14-12-2013 11:28
A Sudety grają dzisiaj czy jutro?
~ 14-12-2013 11:39
Takie inscenizacje niczego nie uczą, to jest szopka historyczna nic innego, teraz bawimy się niby w powstanie warszawskie, stan wojenny, a ja widziałem np faceta mocno i dotkliwie spałowanego w tym okresie i nie wiem czy to dla niego było inscenizacja czy frajda. Słowem jak ktos dostałby raz pałą, to inscenizacji by takich nie robił. a dwa w niektórych miastach przychodzi nawet pomysł do głowy inscenizacji pokazującej palenie ludzi na stosie (czarownice czy heretycy) Jaja sobie robią z poważnych rzeczy, to czysta popkulturowa zabawa, wszystko potraktować jak imprezę festyn etc.
Piipi Jelonkowa 14-12-2013 11:49
-- ludzie sie nie zmienili ! /..patrz.zycie/ .. *ale* Ten jeden jest nasza duma narodowa,gdyz ma .. o b e c n i e korone na swojej orlej glowie ! /..patrz.gorna czesc Ratusza /
~kth 14-12-2013 11:59
Nie są za młodzi, bo jakby o wydarzeniu mogli mówić tylko uczestnicy, to nauka historii by nie istniała. Nigdy nie jest się za młodym na pamięć. I bardzo dobrze, że Forum Młodych PiS działa.
rymcycymka 14-12-2013 12:04
brawo dla Pana Jawora
~z innejbajki 14-12-2013 12:36
Urodziłam się w połowie lat pięćdziesiątych. Mam syna 21-letniego. Przez całą edukację szkolną musiałam prostować jego wiedzę z lekcji i udało mi się wpoić, że w Polsce mieliśmy SOCJALIZM ! Sama też musiałam znajdować książki, dawną prasę, dawne kroniki filmowe żeby chwycił atmosferę i fakty wśród których żyliśmy w SOCJALIŹMIE. To co teraz na lekcjach historii i w podręcznikach to jeszcze większe zakłamanie niż w naszych, z lat 60-tych i 70-tych. A nauczyciele urodzeni po 1975 roku mają bardzo "specyficzną" osobistą wiedzę na temat czasu, który teraz nazywa się "komunistyczna zbrodnia" a dla nas był rewolucyjnymi kosztami ZMIANY -- wszyscy wiedzieli że ruszyła i już nic jej nie zatrzyma, że jesteśmy w OKRESIE PRZEJŚCIOWYM i trzeba walczyć-zmierzać żeby trwał jak najkrócej.
~z innejbajki 14-12-2013 12:49
A co do stanu wojennego tu u nas. Pracowałam w Sobieszowie. W ten dzień umówiona byłam z przyjaciółmi na wycieczkę-trening na biegówkach. Pogoda wymarzona; słońce, błękit, dużo śniegu. Śniadanko, pośpiech - tylko w radiu coś ciągle gadają a nie ma muzyki. W końcu skupiłam się i załapałam. Był szok ale nie całkowicie niespodziewany. Sytuacje w ostatnich tygodniach budziły myśli - co może się zdarzyć ze strony władz ? Pobiegłam do miejsca pracy (klucze od woźnego), bo na wynajmowanym pokoju nie miałam telefonu. Zadzwoniłam do rodziców do Wrocławia, do kilku znajomych - co w takiej sytuacji z naszym treningiem ? (- odwołaliśmy) Potem plecaczek (szczoteczka do zębów,ręczniczek,bielizna,2 złote pierścionki) i ruszyłam do Karpacza (przyjaciel) przez Przesiekę, Borowice (-tu ciekawa opowieść)
~z innejbajki 14-12-2013 13:01
Cały czas, kiedy tylko otwierał się widok na góry widziałam masę narciarzy szusujących na Kopie -- wyciąg hulał a wopisci mieli się dobrze u siebie w strażnicy i na zwykłych posterunkach. Natomiast jak weszłam do Bierutowic (wtedy jeszcze) to poczułam się jak na planie jakiegoś filmu : Na ulicy, pod domami FWP (Urocza, Marysieńka i okoliczne) stały niemalże w parach grupy dorosłych okolone walizkami, jednakowej wielkości, prawie w bezruchu (ew. jakiś papierosek), w ciszy albo rozmawiając półgłosem, obok niektóre dzieci bawiące się w śniegu, a na każdych drzwiach przyklejone wielkie papierowe, drobno zadrukowane płachty. Nagle-"byli" wczasowicze czekali na autobusy. Telefony działały jeszcze przez parę dni.
~z innejbajki 14-12-2013 13:09
Ale nie tylko taka sielskość towarzyszyła pierwszym godzinom stanu wojennego. Moja koleżanka wynajmowała pokój u P. Niegoszów,pod Chojnikiem. Tam była nocna wizyta, walenie do drzwi (a w domu gromadka małych dzieci). Kto wiedział że to po niego skakał w śnieg przez okno i zwiewał a "nocni goście" strzelali w ciemność. Ci młodzi ludzie chętni do przebieranek i pałowania mogliby raczej przez parę miesięcy pozbierać prawdziwe wspomnienia o tym jak u nas zaczął się i jak przejawiał stan wojenny a następnego 13 grudnia zrobić z tego wypaśną prezentację -- z większym pożytkiem dla siebie i dla wiedzy wszystkich tych co nie znają tej prawdy.
~ 14-12-2013 13:29
Rozmowy w Magdalence – spotkania władz państwowych PRL z ... odbywające się od 16 września 1988 roku w ośrodku konferencyjnym MSW Magdalence pod ... Lech Wałęsa, Andrzej Stelmachowski, Władysław Frasyniuk, Lech Kaczyński, ...
~gd 14-12-2013 13:37
Co robił wtedy tow. Korzonek?
oskarl 14-12-2013 13:55
Dziś kabaret uprawiają pseudo patrioci. Dziś niewielu wie, że pierestrojki nie było. Czy to rządziła lewa noga kontraktowa, czy prawa piłsudczykowa, czy środkowa obrzezana, lustracji sędziów którzy internowali wspólników nie było. Dziś ich potomkowie internują niewinnych ludzi i kopią „Przemyków”. z...ze stalinowscy są u władzy i nawet się z tym nie kryją. Siedzą w knajpach i szczycą się jak załatwili prześladowanych. Mają immunitety, ksywę „niezawisłość” i Prawo o ustroju sądów powszechnych. Za socjalizmu sędzia się bał przesadzić, dziś oni są prawem. Nie prawo i fakty, tylko zbrodnia, aresztowania, podsłuchy, podstawiane dziwki, tłumienie wolności i haracz. Ja się nie podoba to wypier... za granicę. Mają pieczątki, procedury i nowe ZOMO. Do czasu. Przyjdzie rewolucja i będę zlustrow
~ 14-12-2013 13:58
chciałbym przypomnieć, że mija 32. rocznica nieinternowania Jarosława Kaczyńskiego. PiS z Wami.
~dj 14-12-2013 14:34
tak bredzicie o tej "czerwonej kotlinie" tyle że niewiele miało to wspólnego z rodowitymi jeleniogórzaninami,nie zapominajcie że mieliśmy tu dwie duże jednostki lwp -napływowa zbieranina z całej polski wraz z rodzinkami a to dawało kilka ładnych tysięcy "czerwonych".
~Stasiu 14-12-2013 15:47
W Jeleniej Gorze 13 grudnia nikogo nie palowali , co Jelenia Gora to byla "czerwona kotlina " . Tak - CZERWONA KOTLINA-Zimno bylo jak na syberii i nikogo nie bylo na ulicach . ~do 13.58 ... Jaroslaw K. byl zaproszony do komendy , nigdy nie skuty kajdankami , nigdy nie bity , nigdy nie byl wazny dla PRL . Wypuszczony po 2 godzinach i nigdy mu glowy nie zawracano . Tak samo postepowano z konfidentami .
~ 14-12-2013 17:27
Co oni mogą wiedzieć o stanie wojennym ????? Litości !!!!! Tego nie da rady opisać . ŻENADA !!!!!!!!!!!!!!
Piipi Jelonkowa 14-12-2013 17:33
..do - [~Stasiu ] .. wtedy ludzie byli .. bardziej grzeczni,bo chodzili do Kosciola i ..byli bez grzechu !
~skumbiewtoma 14-12-2013 17:33
Dlaczego nikt nie odnajdzie tych ludzi bezimiennie działających/często w kręgu rodzin lub indywidualnie/w obawie ich zakapowania przez sąsiadów .To z nimi trzeba porozmawiać o działaniu na rzecz wolności i solidarności.To oni zostawiali ulotki, napisy na scianach.Dawali dowody ,że istnieją.
~nie 14-12-2013 17:43
a w poniedziałek w Radomierzu będzie Donek z ekipą u dr.Sznajdera na otwarciu nowej hali już dziś szorowana jes nowa hala i stara. komuna wróciła bo wszystko jest na szybko sprzątane dosłownie na kolanach szorowane . a6 nowiutkie przygotowane bez tablic z salonu w Radomierzu pokonał kilka kl. brawo komuna wróciła = ........... + obstawa a biedni polacy na to płaca niema jak to kampania i propaganda. Młodzi nogi za pas i do E U R O P Y godnie żyć
~nie 14-12-2013 17:44
AUDI 8 nowiutkie stoji już na nowej hali czyzby dla d... w prezencje
~do nie 14-12-2013 18:02
Gdyby komuna wróciła to by ci a...lfabeto za ten wPIS już na dołku pięty na czarno spałowali,... się w łeb zanim coś głupiego naPISzesz.
~ 14-12-2013 18:51
piipi, nie obrażaj ludzi inteligentniejszych od ciebie (czyli wszystkich poza elektoratem PISu). siedlisko grzechu jest właśnie pod znakiem krzyża.
~ 14-12-2013 19:44
Do 17.43 rozumiem twoje oburzenie, zwolnij się natychmiast ze Sznajdera, idż na bezrobocie, uczestnicz w pogadankach pani Machałek, Pawłowicz, jedż na spotkania swojego guru, świętuj ile wejdzie !!!!!!!!!!!!!!!
~ 14-12-2013 19:53
Szkoda, że nie można tu plusować lub minusować postów :]
~ 14-12-2013 20:10
http://kefir2010.wordpress.com/2012/09/07/afery-pis-vol-2-telegraf-fundacja-solidarnosc-cargo-modlin-spolka-srebrna-solidarna-wies-inter-poligrafia/
~Grześ 14-12-2013 20:47
Dzieciakom zawsze jakoś harce w głowach. Niestety nie znają prawdy o tamtych czasach. A to przede wszystkim była praca dla wszystkich, edukacja dla wszystkich i nadzieja na lepsze jutro. Byliśmy młodzi więc nadzeja była naszą siłą. Dzisiejsi młodzi skorzy do "patriotycznych" zabaw mając w perspektywie koniecznośc przedzierania się do (na razie !!) 67 roku życia i zbierania kwitów potwierdzających ich pracę w kraju bezrobocia i śmieciowych umów o prace, powinni z większą uwagą poznawac niedawną historię - czasy ich rodziców. Życie 32 lata temu to nie tylko walka (opozycji nie było widac i słychac). to normalne życie, praca, randki, kino, dyskusje. Dziś pomimo wolności i demokracji jest brak perspektyw, nadziei, godnej płacy i szan dla młodych. nad tym powinni się zastanowic. To nie żarty.
~t-tryk 14-12-2013 21:29
Po wpisach widać ,że jelenia to dalej "czerwona dolina"
~luis 14-12-2013 21:29
ale się guwniarze pobawili
~katon63 14-12-2013 21:36
Czytając większość tekstów, ma się pewność, że naszym społeczeństwem można manipulować jak się chce. Przypominanie historii jest be (po co ją znać - na jabola jeszcze wystarczy), młodzi coś robią to źle (co oni mogą wiedzieć). Stukanie w kompa nic nie kosztuje ale jakiekolwiek działanie wymaga wysiłku i wielu z obecnych na forum na niego nie stać. Jesteśmy gnuśni, leniwi, wygodni i mamy oczekiwania na poziomie żuli!
~katon63 14-12-2013 21:55
Chciałem jeszcze dodać, że ja sam pracy nie lubię za bardzo, a jak się uda winko niedrogie dziabnąć, to się lepiej czuje!
rymcycymcy 15-12-2013 0:48
Bardzo dobra inicjatywa :) ...młodzież uczy się pałowania i uczy się być pałowaną ...to się może przydać ...zawsze jest się po jednej ze stron ...w zakresie pały i pałowanego ! :)
~ 15-12-2013 1:16
naprawdę duże zbrodnie to się zaczeły od 89/90 i niestety trwają do dziś
~socjalista 15-12-2013 6:57
Mam pytanie do TEJ "młodzieży" dlaczego nie protestujecie że jesteśmy kolonią usra? Może dopiero WASZE dzieci będą się zabawiać ,oczywiście jak zostaną w TYM kraju .
~am 15-12-2013 8:36
Na stanie wojennym najbardziej zawiodły się niektóre panie. Autentyczny tekst z 13 grudnia cyt: ...wojna , przyszło wojsko, mieli gwałcić a nie gwałcą ! "
~do "Grześ" 15-12-2013 9:01
zgadzam się, dzisiaj beznadzieja, ponieważ wklejono przez Kiszczaka i Jaruzelskiego ICH ludzi do rządzenia: Bolka, Mazowieckiego, Geremka i innych agentów, którzy zadbali o to by WSI i SB dalej mogły kręcić swoje lody w niekończących się aferach, jak FOZZ, paliwowa, narkotykowa, alkoholowa, węglowa - czerwoni baronowie przy pomocy słupów lub sami stali się miilarderami i milionerami... gruba kreska zagwarantowała im nietykalność, a dzisiejsza PEŁO utworzona przez gen. Czempińskiego dalej stoi na straży ich interesów. ci co nadstawiali głowę, żyją w nędzy, a oprawcy w luksusie lepszym niż za komuny. ........
~ 15-12-2013 9:32
Pięciu cienasów odegrało scenki... Liczycie na szacun w szkole? Już teraz jesteście popychadłami, a będzie jeszcze gorzej..
~ 15-12-2013 11:44
Rocznica rocznicą, ale ten happening wypadł strasznie blado, uczestnicy się śmieją z tych sytuacji, jakby byli na pikniku, to widać na zdjęciach, niepotrzebne to było, takimi działaniami ośmiesza się pamięć o tamtych ludziach.
~ 15-12-2013 11:49
Cd. Ja pamiętam koksowniki i godzinę milicyjną, w czasie której milicjanci legitymowali przechodniów, jeśli tacy się przypadkowo znaleźli na ulicy, i trzeba było się tłumaczyć, dlaczego jest się na mieście. Tak było w Jeleniej Górze. Nie pamiętam, aby w Jeleniej Górze ktoś zginął. Jeśli ktoś pamięta, to niech poda nazwiska i imiona tych osób. Może w ten sposób ocali się pamięć o nich. Takie wygłupy, jak opisany w artykule, nie mają nijakiego sensu.
~www 15-12-2013 12:03
Do 9.01 . Przez chwilę skup się i pomyśl. Napisałeś że PO stoi na straży interesów WSI i SB i gwarantuje im nietykalność. A przecież wszyscy w/w zostali wyrzuceni z pracy i pozbawieni emerytur bez żadnej próby udowodnienia łamania prawa - głosami PIS i PO wspólnie . Takie są fakty. Tak wygląda ochrona interesów?
Piipi Jelonkowa 15-12-2013 12:33
..do - [~Autora postu z godz.11:49] .. Naszej Vikusi ..Ojciec zostal zatrzymany i siedzial w wiezieniu we Wroclawiu i tam nabawil sie gruzlicy ! Pozniej ta Rodzina uciekla na Zachod i dlatego .. Vikusia siedzi u Niemcow !
~ 15-12-2013 13:11
do pipi - skąd wiesz? od niej osobiście? bo jakoś nigdy nie pisała o tym na portalu, informowała jedynie o tym, że jej rodzice wyjechali z powodów ekonomicznych, a nie politycznych, a to zupełnie co innego
~ 15-12-2013 13:13
a poza tym vikusia bardzo sobie chwali siedzenie u Niemców, więc jej rodzice wyszli na tym bardzo dobrze, ona też
~inaczej 15-12-2013 13:31
Psychopaci od Antoniego ,zawiedzeni.Bo gdyby weszli ruskie -byli tez niedaleko-i polała się krew ,to dopiero byłaby chwała ,pomniki ,msze a nie groteska urządzona przez bojówki pisiacze.
~Remember 15-12-2013 15:51
Do osoby z 11.49 Istotnie sprawa śmierci jest mało celowo znana... Istotnie w wyniku stałego szantażu i sekowania popełnił samobójstwo Ś,p. Kazimierz Majewski ( o ile nie pomyliłem nazwiska - cóż starość też ma swoje prawa) Jego grób jest na starym cmentarzu w Cieplicach - idąc od drugiej bramy cmentarnej w gląb cmentarza - po prawej stronie.Do niezbyt dawna tradycją 1 listopada było przykrycie przez członków pierwszego Zarządu SOLIDARNOŚCI tej mogiły BIAŁO - CZERWONĄ... Niezbyt jasne są również okolicznosci ( kulisy???) śmierci Ś.p Niegosza Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego Solidarnosci z okresu tworzenia organizacji na terenie byłego województwa. O osobach aresztowanych i skazanych ( nie chodzi o internowanych) też poza oficjalnymi " gadkami" też niewiele wiadomo - bo i też n
~ 15-12-2013 17:47
do 15.51 Nie twórz mitów, zapytaj się Rodziny p. NIegosza wszystko ci wyjaśni !!
~hexe 15-12-2013 21:41
Kiedyś na urlopie poznałam małżeństwo z dawnej NRD :) ( ci co odgrywają scenki zapewne nie wiedzą o czym piszę) …NRDowiec powiedział mi, że przez nasz stan wojenny był o trzy miesiące dłużej w wojsku. Miał wyjść pod koniec listopada ale ich zatrzymano - bo Wielki Brat kazał stać przy granicy na wypadek konieczności wejścia. No i NRDowskie wojsko stało. Nasi specjaliści od badania stanu wojennego nie wiedzą a zwykły żołnierz z NRD wie. Ja 13 grudnia wspominam jak dzień konsternacji i niepewności tego co przyniesie następny dzień. jelenia była jednak spokojnym miejscem
rymcycymcy 15-12-2013 23:20
| ~hexe | ...jakieś niepewności hexe !? :) ...przestań chrzanić ! :) ...po prostu spało się do bólu, bo ogłosili ferie ! :)
~ 16-12-2013 15:39
Stan wojenny z innej strony- tony , tysiące szt pustych butelek po % ," na styropianie"... ciekawe ,czy ci mlodzi mają lepsze w tej dyscyplinie wyniki,czy ...porównywalne ?
~tadeusz542 19-04-2014 16:18
Spokojnie z tymi zbrodniami komuny. Gdyby tak policzyć ofiary śmiertelne to Gomułka z Jaruzelskim i Kiszczakiem nawet sobie stanąć nie mogą obok autorów obecnej reformy służby zdrowia , czyli Kopacz , Arłukowicza i firmującego ich Tuska. Na naszej Klasie mam stronę pt Tadeusz ZOMO milicja , trochę tam oryginalnych materiałów jest bo byłem milicjantem . Co do dywagacji czy Jaruzelski powinien czy nie powinien to łatwo kogoś obsobaczyć po losowaniu toto -lotka ,że nie przewidział takich łatwych numerów gorzej je trafić . Gdybym ja wtedy a nawet teraz, chociaż przez sekundę podejrzewał ,że mi Ruscy wejda to wolałbym sam sprawę załatwić . Jak widzicie po tym co robią z Ukrainą, Ruska obietnica czy umowa to tylko świstek papieru . Ja wolę stan wojenny jak niepewną pomoc Armii Czerwonej. A Wy?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group