Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6380
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zygmunt Konieczny na Obserwatorium Karkonoskim!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 13 maja 2009, 15:06
Aktualizacja: 15:06
Autor: TEJO
Fot. .....
Człowiek, bez którego polska piosenka nie byłaby tym, czym jest, przyjedzie do Jeleniej Góry, aby wziąć udział z powiązanym z Festiwalem Muzyki Teatralnej Obserwatorium Karkonoskim.

Konieczny to kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, twórca piosenki literackiej związany od urodzenia z Krakowem. Studiował w krakowskiej Akademii Muzycznej. Debiutował w słynnym kabarecie literackim "Piwnica pod Baranami”. Jest twórcą niezapomnianych przebojów, wciąż cenionych i aktualnych piosenek, między innymi śpiewanych przez Ewę Demarczyk. Inspiruje się tekstami wybitnych polskich poetów.

Artysta weźmie udział w Obserwatorium Karkonoskim poświęconym Teatrowi Gardzienice, który będzie gościł na organizowanym przez Teatr Cinema z Michałowic Festiwalem Muzyki Teatralnej, i pokaże sztukę zatytułowaną „Ifigenia Cygańska”. Gościem debaty będzie Włodzimierz Staniewski, twórca Teatru Gardzienice. Obserwatorium poprowadzi i wstępem poprzedzi Andrzej Więckowski. Początek o godz. 16. 30, 15 maja (piątek) w BWA.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Teatroman 13-05-2009 15:24
Zygmunt Konieczny to naprawdę wielki artysta. To święto dla Jeleniej Góry, że będzie w tym mieście.
~Jancia 14-05-2009 7:43
To może być fascynujące spotkanie. Dobrze by było, żeby Konieczny grał na fortepianie, a cała sala śpiewała Brylantowego Walca. Więckowski w pierwszej parze z Hobgarską. W drugiej Kaziu Piotrowski z Obrębalskim.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group