Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 3605
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Życie z anakondą i skorpionami

Środa, 28 października 2009, 14:56
Aktualizacja: 15:30
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Życie z anakondą i skorpionami
Fot. Policja
Węża oraz sześć jadowitych pajęczaków, których jedno ugryzienie może spowodować śmierć, znaleźli policjanci w mieszkaniu 25–latka z Cieplic. Mężczyzna miał także kilka naboi, które przechowywał bez zezwolenia.

Mężczyźnie zostaną postawione zarzuty hodowli zwierząt niebezpiecznych dla życia i zdrowia ludzi oraz nielegalne posiadanie amunicji – mówi podinsp. Edyta Bagrowska z policji.
Wcześniej policjanci uzyskali informację, że ciepliczanin zajmuje się hodowlą egzotycznych zwierząt, gadów i owadów, w tym gatunków niebezpiecznych dla życia i zdrowia ludzi.

Rzeczywiście: w całym mieszkaniu były terraria z owadami i gadami. Część hodowli była legalna, ale hodował on również zwierzęta niebezpieczne dla życia i zdrowia ludzi. Była to anakonda oraz sześć skorpionów, których jedno ugryzienie jest śmiertelne. O ich zabezpieczenie funkcjonariusze poprosili służby weterynaryjne – tłumaczy podinsp. Bagrowska. Mężczyzna kupował i sprzedawał zwierzęta za pośrednictwem portali internetowych. Jak oświadczył jest to jego hobby.

W mieszkaniu przechowywał także bezprawnie kilku naboi. Hobbysta za popełnione przestępstwa grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group