Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 5686
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Życie w smrodzie śmieci

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 20 lipca 2010, 8:00
Aktualizacja: 8:01
Autor: Quente
Fot. Lokatorzy
Mieszkańcy ulicy Szymanowskiego w gorące dni nie mogą otworzyć okien z powodu kłopotliwego sąsiedztwa śmietnika, do którego nie ma dojścia. – Muchy i fetor utrudniają nam życie – mówią ludzie.

Chodzi o lokalizację oraz otoczenie śmietnika przy ul. Szymanowskiego 5 i 7. – Wielokrotnie próbowaliśmy zainteresować tym problemem gminę – pisze do nas jedna z lokatorek. Bezskutecznie.

– Jesteśmy wysypiskiem dla bliższych i dalszych właścicieli śmieci oraz odpadów o dużych gabarytach. Nie chcemy żyć w takim otoczeniu, brak dojścia do śmietnika skutkuje rzucaniem śmieci gdzie popadnie aby nie chodzić po nieczystościach i kałużach. W upalne dnie nie sposób otworzyć okien, muchy i smród – żali się mieszkanka w imieniu wszystkich lokatorów.

Kłopot ze śmietnikiem trwa przy ulicy Szymanowskiego od dwóch lat. Powodem nieporozumień była sporna kwestia własności gruntu i odpowiedzialności administracyjnej zarządcy. To akurat niewiele lokatorów obchodzi. Chcą mieć normalne miejsce składowania odpadków i zadowoli ich regularne opróżnianie kubłów. Jak dotąd – to wciąż marzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~Gość 20-07-2010 8:25
całe za bobrze to jedno wysypisko śmieci ,ludzie są sami sobie winni bo jak jest miejsce i śmietnik to tam należy śmiecie wyrzucać,a nie gdzie popadnie,spółdzielnia już pare konkretnych boksów na śmieci postawiła i medal za to dla nich , tylko ludzie z lenistwa nie biorąc klucza od boksu podrzucają śmieci w te śmietniki które jeszcze są otwarte , więc ludzie to wy się wstydżcie bo jesteście brudasami z wioch wprowadzeni za komuny na to zabobrze i sami chlew robicie
~Spiity Gonzales 20-07-2010 10:07
Gościu. Dobra , dobra. Nieraz widziałem 'czyściochów" z domków jednorodzinnych w Jeżowie podrzucających śmieci do śmietników zabobrzańskich.
~ 20-07-2010 10:13
Co wy sie czepiacie przecież wygląda nie żle...
~do gościa 20-07-2010 10:15
Pewnie sam mieszkasz gdzieś na starym mieście czyli na slamsach ha ha i pewnikiem pod osłoną nocy zakradasz się ze śmieciami na zobobrze i dlatego jest jak jest;) Ludziska kurkra wodna nie śmiecic do choroby jasnej;)
~gość 2 20-07-2010 10:48
Popieram "gościa". Ludzie sami robią chlew , byleby dalej od siebie. Jednym z wielu przykładów jest zaplecze ul. Miłosza w Cieplicach. Piękne segmenty , ale kto w nich mieszka ???. Skoszona trawa, gałęzie obcinane w trakcie pilęgnacji drzew , resztki z plewienia "pięknych ogrodów" , uschnięte kwiaty... - wszystko to ląduje pod płotem działek. Można bezbłędnie wskazać , które odpady pochodzą z którego ogrodu, bo wyrzucane są bez żenady vis a wis posesji . Sam się dziwię, skąd się biorą tacy
~XXX 20-07-2010 12:30
Faktycznie, co za ludzie mieszkają na tej ulicy Miłosza - tez to widzę . ŻENADA I WSTYD.
~lokatorka 20-07-2010 12:47
Nie zawsze winni są tylko ludzie, czy miasto nie może oddać w dzierżawę kawałek gruntu?. Wspólnoty na własny koszt postawią odpowiednie altanki śmietnikowe. Wstydzić powinni się włodarze miasta, nie ma lokalizacji na śmietniki, ocieplając budynek trzeba kupować grunt pod docieplenie wiszące w powietrzu bo domy sprzedane po obrysie.Jeszcze raz wstyd- panowie urzędnicy macie służyć obywatelom tego miasta a na jaką ocenę zasłużyliście okaże się niebawem
~olo 20-07-2010 14:42
sami sobie zaśmiecili i teraz wołają niech ktoś to posprząta
~Koala 20-07-2010 14:53
To samo jest na Lwóweckiej, tylko tam smród oficjalnie zakłóca życie ludziom (oczyszczalnia ścieków reformuje się baaaaardzo powoli)
~ 20-07-2010 15:25
Do tego śmietnika nie można dojść, bo jest tam zawsze milion gołębi srających wszędzie. Ludzie z bloków dokarmiają szkodniki i jest chlew wokół śmietnika.
~teesa 20-07-2010 17:57
Oj, nie marudźcie! Mieszkańcy Wlenia zupełnie dobrowolnie stawiają sobie bezpośrednio pod oknami mieszkań kubły na śmieci i jakoś żyją! A kubły te przecudną, dojrzałą i treściwą woń roztaczają i żywią mnóstwo bardzo dorodnych insektów wszelakich... Trzeba żyć w symbiozie z naturą ! ;)
~ZABOBRZANIN 20-07-2010 17:58
Jest śmietnik - problem, nie ma śmietnika - problem, płacą za śmieci ? to maja prawo i obowiązek żądać opróżniania pojemników nie tylko portweli (podpisana umowa to gwarantuje). Jak nie pasuje zabrać pojemniki i zaraz jakaś konkurencyjna firma postawi swoje i wyceni wywózkę. Masakryczny problem !
~teesa 20-07-2010 20:31
A tak poważnie mówiąc: kiedyś zarówno lokalizacją, jak i stanem sanitarnym śmietników zajmował się San-Epid, karząc dotkliwe właścicieli, którzy nie stosują się do norm. Jak jest teraz - ktoś wie?
teessi 24-07-2010 12:21
Najczęściej jest tak, że właściele prywatnych posesji, którzy z oszczędności wykupili malutkie pojemniki na swoje śmieci, wyrzucają nadmiar do pojemników komunalnych, które w efekcie są przeładowane i ludzie nie maja gdzie wyrzucać swoich śmieci. Jak z tym walczyć?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group