Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 8446
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Życie w smrodzie śmieci

Wtorek, 20 lipca 2010, 8:00
Aktualizacja: 8:01
Autor: Quente
JELENIA GÓRA: Życie w smrodzie śmieci
Fot. Lokatorzy
Mieszkańcy ulicy Szymanowskiego w gorące dni nie mogą otworzyć okien z powodu kłopotliwego sąsiedztwa śmietnika, do którego nie ma dojścia. – Muchy i fetor utrudniają nam życie – mówią ludzie.

Chodzi o lokalizację oraz otoczenie śmietnika przy ul. Szymanowskiego 5 i 7. – Wielokrotnie próbowaliśmy zainteresować tym problemem gminę – pisze do nas jedna z lokatorek. Bezskutecznie.

– Jesteśmy wysypiskiem dla bliższych i dalszych właścicieli śmieci oraz odpadów o dużych gabarytach. Nie chcemy żyć w takim otoczeniu, brak dojścia do śmietnika skutkuje rzucaniem śmieci gdzie popadnie aby nie chodzić po nieczystościach i kałużach. W upalne dnie nie sposób otworzyć okien, muchy i smród – żali się mieszkanka w imieniu wszystkich lokatorów.

Kłopot ze śmietnikiem trwa przy ulicy Szymanowskiego od dwóch lat. Powodem nieporozumień była sporna kwestia własności gruntu i odpowiedzialności administracyjnej zarządcy. To akurat niewiele lokatorów obchodzi. Chcą mieć normalne miejsce składowania odpadków i zadowoli ich regularne opróżnianie kubłów. Jak dotąd – to wciąż marzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group