Zalogowanych: 3

IV-liga piłkarska: Zwycięstwo Karkonoszy na zakończenie roku

Sobota, 24 listopada 2012, 17:15
Aktualizacja: Niedziela, 25 listopada 2012, 15:40
Sobotnie spotkanie zaległej 13. kolejki IV–ligi pomiędzy Karkonoszami, a Pogonią Oleśnica zakończyło się pewnym zwycięstwem gospodarzy 3:0. Wszystkie gole padły w drugiej połowie.

Pierwsza połowa była marnym widowiskiem, żadna z ekip nie potrafiła wypracować sobie czystej sytuacji strzeleckiej. Optyczną przewagę mieli goście, ale nie przełożyło się to na efekt bramkowy. Po zmianie stron znacznie lepiej zaprezentowali się gospodarze, już w 55 minucie grający trener Milewski zrehabilitował się za "samobója" w Kowarach strzelając głową na 1:0. Jak się okazało strzelony gol pozytywnie wpłynął na poczynania miejscowych, którzy poszli za ciosem i w 69. minucie Khodzamulov zagrał na piąty metr do Krupy, a ten trafił do siatki rywali. Kilka minut później kopia akcji na 2:0, ale tym razem Klim nie wykorzystał podania Bednarczyka trafiając z 2 metrów w poprzeczkę! Wynik ustalili rezerwowi Karkonoszy, podanie Szramowiata tym razem wykorzystał Khodzamkulov i było już 3:0. W końcówce druga żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał kapitan Pogoni - Smyczyński, ale rezultat nie uległ już zmianie.

Zaległe spotkania 13. kolejki były ostatnimi w 2012 roku w wykonaniu czwartoligowców. Olimpia Kowary po zwycięstwie na boisku dotychczasowego lidera z Wielkiej Lipy (1:0 po golu Smoczyka) wskoczyła na trzecią pozycję i ma tylko trzy punkty straty do prowadzącego GKS-u Kobierzyce.

Po meczu powiedzieli:
Artur Milewski (trener Karkonoszy): - Pewne zwycięstwo, nie podlegało dyskusji. Cieszy to, że udało nam się zdecydowanie wygrać bez żadnego problemu, tych bramek mogło być nawet więcej. Nie było to za piękne widowisko. Dodajemy 3 punkty i czołówka nie ucieka nam tak strasznie jak wyglądało to przed chwilą. Mamy teraz dużo czasu i materiału do analizy, zrobimy wszystko, żeby wiosna była jeszcze lepsza. Ubytki po tamtym sezonie były tak znaczące, że osoby, które doszły nie zniwelowały tych strat. Walkower z Orlą biorę na siebie, w pośpiechu popełniliśmy błąd i na przyszłość takich błędów nie popełniać.

Andrzej Szczypkowski (trener Pogoni): - Po pierwszej wyrównanej połowie, w drugiej dominacja gospodarzy i zasłużone zwycięstwo, trzeba pogratulować i przyjąć to "na klatę". Jesteśmy w dość okrojonym składzie, ciężka zima przed nami. Na wiosnę będziemy robić wszystko, żeby się utrzymać w tej lidze.

Karkonosze Jelenia Góra - Pogoń Oleśnica 3:0 (0:0)

Karkonosze: Dubiel - Ziomek, Milewski, Wawrzyniak, Jurkowski, Malarowski, Bednarczyk, Hamowski, Krakówka, Krupa, Majer. Zmiany: Khodzamkulov, Gałuszka, Szramowiat.

Pogoń: Idziorek - G. Szczypkowski, Bartosiewicz, Kędzierski, Strójwąs, Smyczyński, Sepetowski, Galik, Ł. Szczypkowski, Michalewski, Sajewicz. Zmiany: Janeczek, Korcik, Mularczyk.