Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 3031
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Żółta kartka dla burmistrza

Sobota, 29 maja 2021, 6:01
Autor: WAC
Piechowice: Żółta kartka dla burmistrza
Fot. UM Piechowice
To ostrzeżenie od Rady Miasta dla burmistrza Piechowic. Podczas ostatniej sesji radni znacząco obniżyli wynagrodzenie Jackowi Kubielskiemu.

Wynik głosowania nad uchwałą obniżającą pensję burmistrza świadczy o zmianie układu sił w piechowickiej radzie i kurczeniu się szeregów radnych, popierających politykę burmistrza. Za obniżeniem pensji J. Kubielskiemu głosowało ośmiu radnych, przeciw było czterech. Pobory zostały zmniejszone z 9,2 tys. złotych do niespełna 5 tysięcy złotych.

Od jakiegoś czasu w gronie radnych podejmowaliśmy próby zrobienia czegoś w Piechowicach – mówi radny Dariusz Kluk. - Przedkładaliśmy propozycje, jednak te nasze próby spełzają na niczym. Nie docierają do burmistrza żadne nasze argumenty. Nie podoba nam się polityka kadrowa w urzędzie i bardzo duża rotacja kadr oraz brak osoby na stanowisku sekretarza miasta, bo to powoduje nie do końca dobrą pracę w urzędzie. Jako jedna z nielicznych gmin w regionie mamy prawnika na etacie w urzędzie co generuje spore koszty. Tak samo jest z obsługą informatyczną, która też nie jest taka jaka powinna być. Wiele razy jako komisja bezpieczeństwa występowaliśmy do burmistrza o przywrócenie straży miejskiej. Trwa to już około dwa lata. Dlatego wystawiliśmy burmistrzowi żółtą kartkę i może to spowoduje, że zacznie z nami rozmawiać i brać pod uwagę nasze argumenty.
Jest to nasze wołanie o współpracę – dodaje radny Robert Zapora. - Współpracę, której nie ma. A przede wszystkim, o wzajemny szacunek i mówienie prawdy, nie dorabianie nam gęby. Skutki tej uchwały będą odczuwalne za trzy miesiące, dlatego liczę, że do tego czasu nawiążemy jakiś dialog.

Jacek Kubielski nie chciał wyrazić swojej opinii o decyzji radnych.

Odniosę się do tego w stosownym czasie, na spokojnie, gdy emocje opadną – odpowiedział pytany o komentarz.

Twoja reakcja na artykuł?

61
62%
Cieszy
18
18%
Hahaha
3
3%
Nudzi
3
3%
Smuci
1
1%
Złości
12
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (93) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group