Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6325
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Znikające kawasaki

Wtorek, 8 maja 2007, 0:00
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Znikające kawasaki
Fot. Archiwum
Ponad 200 km na godzinę w ucieczce motorem przed policją.

Sceny prawie jak z filmu pościgowego rozegrały się niedawno na ulicach Zgorzelca. Dwóch mężczyzn uciekało na motocyklu marki Kawasaki przed patrolem policji. Powód ucieczki: jeden z motocyklistów nie miał kasku. Jak się później okazało – nie tylko.

Prowadzący pojazd, kiedy policjanci próbowali zatrzymać go do kontroli, zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe. Nie zważając na czerwone światło, wjechał na skrzyżowanie i gwałtownie przyspieszył oddalając się w kierunku Niemiec.

Policja podjęła pościg. Zorganizowano także blokady dróg. Ustalono, że motocykl uciekał z prędkością ponad 200 km na godzinę. Mogło się to skończyć tragedią zarówno dla motocyklistów, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Skuteczna okazała się blokada: uciekający zatrzymali się.

Motocyklem kierował 22-letni mieszkaniec Pieńska. Na motorze jechał także pasażer, 20-letni zgorzelczanin.
Kolejne „rewelacje” przyniosła bardziej drobiazgowa kontrola zatrzymanych. Policja ujawniła, że prowadzący nie miał uprawnień do kierowania motocyklem, ani żadnych wymaganych dokumentów (dowodu rejestracyjnego i obowiązkowego ubezpieczenia OC. Po sprawdzeniu numerów rejestracyjnych okazało się, że w rejestrach figuruje motocykl jawa, a nie kawasaki.

W dodatku policjanci podliczyli wykroczenia drogowe, których dopuścił się uciekający. Jechał pod prąd i stanowczo za szybko, przekraczał podwójną ciągłą, przejechał mimo zakazu na czerwonym świetle.

Mężczyzna po takiej dawce adrenaliny ochłonął w policyjnej izbie zatrzymań. Rzeczywistość, która go czeka, nie będzie już tak emocjonująca: czeka go sprawa przed sądem. Jego czyny zagrożone są karą grzywny do pięciu tysięcy złotych. Może też stracić prawo jazdy na trzy lata.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group