Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 6162
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra - Sobieszów: Znakomitą zabawą pożegnali lato w Sobieszowie

Niedziela, 23 września 2012, 8:39
Aktualizacja: Poniedziałek, 24 września 2012, 8:00
Autor: Agrafka
Jelenia Góra - Sobieszów: Znakomitą zabawą pożegnali lato w Sobieszowie
Fot. Agrafka
Zabawy, gry zręcznościowe, loteria fantowa, występy artystyczne, wystawy, koncerty, tańce, ciasta, kiełbaski z grilla i Marcinki Sobieszowskie, to tylko niektóre z atrakcji, jakie były podczas „Pożegnania Lata w Sobieszowie”, które odbyło się wczoraj (22 września) na terenie folwarku. – Bardzo mi się podoba dzisiejsza zabawa, są ciekawe występy, brałam też udział w konkursach. Powinno być więcej takich imprez w tej części Jeleniej Góry – powiedziała Nikola Usiewicz, uczennica Gimnazjum nr 5 w Sobieszowie.

Czternastu przedszkolaków z Przedszkola nr 11 Krasnala Hałabały z Sobieszowa zaprezentowało tańce, piosenki i wiersze na „Pożegnanie Lata”. Uczniowie Gimnazjum nr 5 zagrali spektakl „Czerwony kapturek”, przedstawiciel Społecznego Ogniska Muzycznego grał na keyboardzie, wystąpił również duet piosenkarski w składzie Roman Buczniewski i Ewa Starczewska. Wieczorem zagrały zespoły Szklarki. Był występ Sybiraczek i Kresowiaków.

- „Pożegnanie Lata” organizujemy już po raz czwarty, by mieszkańcy Sobieszowa i nie tylko, mogli się zintegrować, a przy tym świetnie pobawić. Nie brakuje elementu edukacyjnego w postaci wystaw m.in. „Jelenia Góra i okolice”, „Sobieszów wczoraj i dziś”, „Pomniki przyrody”, prowadzona jest też akcja antyalkoholowa, organizujemy stoisko z miodem i produktami pszczelimi – mówiła Halina Moszyńska, organizatorka imprezy z Zespołu Aktywności Społecznej w Sobieszowie.

Konkursy prowadzone były przez osoby z Zespołu Aktywności Społecznej w Sobieszowie oraz przedstawicieli Karkonoskiego Parku Narodowego, który jest patronem imprezy.

Jedną ze smacznych atrakcji, były oryginalne Marcinki Sobieszowskie, produkowane jedynie dwa razy w roku: specjalnie na „Pożegnanie Lata w Sobieszowie” oraz w dniu Marcina, który przypada na 11 listopada. - Na wzór Marcinka Poznańskiego, stworzyliśmy w ubiegłym roku Marcinki Sobieszowskie, czyli rogaliki w kształcie literki M z nadzieniem serowym lub makowym. Receptura i wzór Marcinków jest naszego autorstwa, natomiast pomysł powstał w Sobieszowie – mówił Jan Kleips z piekarni Ulijanka w Piechowicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1076
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Aktualności
W nocy burze w Jeleniej Górze
 
10 pytań do...
Kulinarnie jestem patriotą
 
112
Potrącenie 13–latki na pasach
 
Kultura
Koncertowe rarytasy na koniec sezonu
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group