Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 1973
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Złoto i ekologiczne opakowania. Praca za miedzą

Środa, 13 lipca 2011, 8:09
Aktualizacja: 8:09
Autor: Mo–ja Multimedia
REGION JELENIOGÓRSKI: Złoto i ekologiczne opakowania. Praca za miedzą
Fot. Mo–Ja Multimedia
Kilkadziesiąt osób znajdzie pracę w dwóch zakładach, które powstaną w Kamiennej Górze. Zarząd Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości wydał kolejne zezwolenia.

Pracownia chemiczna zacznie działać w części pomieszczeń odkupionych od zakładu Bo-Wa-De, też funkcjonującego w kamiennogórskiej strefie. Piotr Barański zainwestuje 2 mln zł. Zajmie się odzyskiwaniem złota i przygotowywaniem go dla przemysłu jubilerskiego. Metal szlachetny do Kamiennej Góry będzie sprowadzany z całej Europy.

- Drugi przedsiębiorca już działa w naszej strefie. Kalibra planuje wybudować na swojej działce kolejny zakład, nakładem 18 mln zł. Powstanie nowoczesna linia technologiczna i laboratorium badawcze – mówi prezes kamiennogórskiej strefy Iwona Krawczyk.

Kalibra specjalizuje się w produkcji opakowań z tworzyw sztucznych dla przemysłu spożywczego. W kamiennogórskiej strefie funkcjonuje od początku jej istnienia.

W tym roku zarząd stery wydał trzy zezwolenia. Przedsiębiorcy zadeklarowali inwestycje w wysokości 50 mln zł, zatrudnią 200 osób. Łącznie w strefie funkcjonuje 49 inwestorów, którzy ponieśli nakłady inwestycyjne w wysokości ponad 1,57 mld PLN i zatrudniają ponad 4 400 pracowników.

Strefa zajmuje obszar o powierzchni 367,14 ha, w podstrefach: Kamienna Góra, Lubawka, Piechowice, Janowice Wielkie, Jelenia Góra, Nowogrodziec, Lubań, Jawor, Prusice, Żmigród, Ostrów Wlkp., Dobroszyce, Gryfów Śląski, Zgorzelec. Jej tereny są zlokalizowane w niewielkiej odległości od granic z Republiką Federalną Niemiec i Republiką Czeską, w pobliżu autostrady A-4 i A-3 oraz dróg krajowych. Połączenia lotnicze są dostępne z lotnisk we Wrocławiu, w Pradze i Dreźnie. Lokalizacja inwestycji na obszarze strefy daje prawo do korzystania z pomocy publicznej w wysokości do 60 % nakładów inwestycyjnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group