Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4211
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Złodziejska polska mentalność

Czwartek, 17 czerwca 2010, 14:09
Aktualizacja: 14:09
Autor: Angela
Niemiło będzie wspominał swój pobyt w Polsce pewien obcokrajowiec, który przyjechał do Piastowa, by serwisować maszyny jednego z tutejszych przedsiębiorców. W nocy z wtorku na środę z posesji zakładu skradziono mu samochód. Teraz gość z zagranicy oraz właściciele zakładu wierzą w skuteczność naszej policji.

Samochód został skradziony między godzina 20.30 a 6.45. Auto, po uprzednim włamaniu się do niego, wyprowadzili nie zamkniętą przez pracowników bramą. Sprawa została zgłoszona policji.

– Przy zgłaszaniu kradzieży na policji w Cieplicach wstydziłam się być Polką. To nie jest pierwszy przypadek, kiedy złodzieje czują się bezkarni. Jakiś czas temu próbowano ukraść moje auto wybijając szybę, szefowi zakładu porysowano Jeepa. To jest taka polska złodziejka mentalność – mówi właścicielka zakładu, do którego przyjechał zagraniczny serwisant.

Obcokrajowiec cały czas wierzy w profesjonalizm polskiej policji, ma nadzieję, że odzyska swój pojazd. Tymczasem, jak mówi oficer prasowy, Edyta Bagrowska, jeleniogórska policja już podjęła czynności procesowe i operacyjne, rozpytała szereg osób, których zeznania mogą pomóc w ustaleniu sprawcy kradzieży.

By uniemożliwić złodziejowi ucieczkę skradzionym samochodem, o kradzieży poinformowane zostały też ościenne jednostki policji. Sprawą zajęli się też funkcjonariusze wydziału kryminalnego, z zespołu do walki z przestępstwami samochodowymi.

Policja apeluje do wszystkich kierujących, by nigdy i pod żadnym pozorem nie pozostawiali swoich pojazdów nie zamkniętych, z kluczykami czy dokumentami wewnątrz pojazdu.
- W samochodach nie należy również pozostawiać żadnych wartościowych przedmiotów, które mogą zachęcić złodzieja do włamania się do pojazdu – ostrzega Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group