Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 3373
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Złodzieje złomiarze nie próżnują

Piątek, 16 maja 2008, 16:03
Aktualizacja: Sobota, 17 maja 2008, 7:30
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Złodzieje złomiarze nie próżnują
Fot. TEJO
Skradzione wieka studzienek kanalizacyjnych na ulicy Morcinka, wycięta barierka odgradzająca chodnik od jezdni na Osiedlu Robotniczym i brak świateł kolejowych na ulicy Ceglanej. Taki obraz byłby w mieście dziś rano, gdyby nie czujne oko mieszkańców i szybka interwencja strażników miejskich.

Kiedy studenci balowali podczas juwenaliów, a uwaga służb porządkowych skupiła się przede wszystkim na ich bezpieczeństwie, przestępcy wpadli na pomysł, jak zarobić parę złotych. Ukradli różne metalowe częśc i czekali do rana, aby wywieźć łup na złomowiska. Udaremnili im to stróże miasta.

– Udało się zabezpieczyć kilka z przygotowanych do wywiezienia na złom wiek studzienek kanalizacyjnych, a o jednym brakującym poinformowaliśmy Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, która miała zabezpieczyć to miejsce – powiedział Jacek Dziedziński ze straży miejskiej.

Stróże miasta zabezpieczyli również wyciętą metalową barierkę z Osiedla Robotniczego, która utrudniała wejście na ruchliwą jezdnię. Złomiarze przenieśli łup za przejazd kolejowy. Na szczęście nie zdążyli wywieźć metalu do skupu złomu.

Podobna sytuacja miała miejsce na ulicy Ceglanej. Tu wandale wycieli kolejową sygnalizację świetlną. Ich plany również zostały udaremnione. Jedyne nieszczęście, w całym szczęściu, to fakt, że złodzieje zdążyli uciec.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group