Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5235
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Zimowy nalot „Orlików”

Piątek, 18 grudnia 2009, 12:00
Aktualizacja: 13:20
Autor: KAM
REGION JELENIOGÓRSKI: Zimowy nalot „Orlików”
Fot. .....
Po pięciu miesiącach prac budowlanych Lubomierz ma zespół boisk zbudowany w ramach programu „Orlik 2012”. Obiekt oddano do użytku z poślizgiem z powodu złej pogody. Kosztował prawie 1,3 miliona złotych. Dziś otwarcie „Orlika” w Cieplicach.

Mieszkańcy gminy Lubomierz mają już powód do zadowolenia. Przy miejscowej szkole oddany do użytku został kompleks boisk Orlik. Mimo zimowej aury na otwarcie boisk przybyły wielu gości. W czasie uroczystości obecni byli także adepci z lubomierskiej szkoły o profilu policyjnym i wojskowym.
- Boisko Orlik miało być już znacznie wcześniej oddane do użytku, ale pogoda pokrzyżowała plany. Na szczęście z kompleksu boisk można już korzystać – mówi burmistrz Lubomierza Wiesław Ziółkowski.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Beata Pawłowicz, dolnośląski kurator oświaty, Jerzy Łużniak wicemarszałek województwa dolnośląskiego oraz Grzegorz Mądry, brązowy medalista Mistrzostw Europy w biegu na 400 metrów z 1976 roku. Orlik jest pierwszym tak profesjonalnym kompleksem boisk w gminie Lubomierz.

Kompleks boisk składa się z boiska do piłki nożnej o powierzchni 30x62m ze specjalną nawierzchnią trawy syntetycznej, z boiska wielofunkcyjnego o powierzchni 30x50 metrów. Na tym drugim można rozgrywać mecze piłki ręcznej i tenisa. Obiekt zawiera także dwa boiska do koszykówki i dwa do rozgrywek piłki siatkowej. Kompleks jest ogrodzony a każde z nich posiada profesjonalne oświetlenie.

Do dyspozycji korzystających jest pełne zaplecze. Wybudowano dwie szatnie, pomieszczenia WC w tym dla osób niepełnosprawnych, magazyn sprzętu sportowego i pokój dla trenerów. Poza kompleksem wybudowano dodatkowe boisko wielofunkcyjne o powierzchni 17x31 metrów, które posiada nawierzchnią poliuretanową.
Pieniądze na budowę boisk pochodziły z budżetu gminy, Ministerstwa Sportu oraz Urzędu Marszałkowskiego.

Dziś w południe rozpoczyna się także uroczystość otwarcia „Orlika” przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jeleniej Górze Cieplicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group