Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 12440
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Zimowe utrzymanie dróg w powiecie

Poniedziałek, 7 stycznia 2019, 6:26
Aktualizacja: 21:06
Autor: Paweł Guszała
Powiat: Zimowe utrzymanie dróg w powiecie
Fot. Paweł Guszała
Około 200 kilometrów dróg będących w zarządzie Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze w połowie listopada nie było objętych zimowym utrzymaniem. Powód? Do tego czasu nie wyłoniono wykonawców dla gmin: Mysłakowice, Kowary, Jeżów Sudecki i Podgórzyn. Teraz sytuacja uległa zmianie.

O problemie z wyłonieniem wykonawców do zimowego utrzymania dróg powiatowych na terenie gmin: Mysłakowice, Kowary, Jeżów Sudecki i Podgórzyn poinformowała jeszcze poprzednia starosta Anna Konieczyńska. Powodem tej sytuacji miały być opóźnienia proceduralne i zbyt wysokie wymagania finansowe oferentów.

Poprzedni zarząd wyłonił wykonawców, którzy będą obsługiwali zimowe utrzymanie dróg naszego powiatu. My, nowy zarząd, nie mieliśmy na to większego wpływu. Jednak podpisaliśmy umowę z nimi i mamy nadzieję, że wywiążą się z niej – mówi Krzysztof Wiśniewski, starosta Powiatu Jeleniogórskiego.

3-częściowy przetarg wyłonił dwóch wykonawców zimowego utrzymania dróg powiatowych. Na terenie gmin Mysłakowice, Kowary i Podgórzyn wygrała firma Roben ze Świeradowa Zdroju, zaś na terenie gminy Jeżów Sudecki - Rehmed z Przesieki. W sumie powiat za wykonanie usług na tym obszarze w sezonie zimowym 2018/2019 przeznaczy ponad 600 tys. zł.

Obiecuję, że będziemy monitorować ich prace, jeśli coś będzie nie tak, zainterweniujemy – zapowiada K. Wiśniewski.

Twoja reakcja na artykuł?

3
11%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
3
11%
Złości
21
75%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group