Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7090
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Zimowa krucjata przeciw sektom

Piątek, 27 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 23:44
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Zimowa krucjata przeciw sektom
Fot. tejo
Choć wakacje zimowe dla mieszkańców województwa dolnośląskiego już się kończą, Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami prowadzi akcję „Ferie zimowe 2006 bez sekt”. Do kurortów ma przyjechać młodzież, która będzie miała kanikułę w innych rejonach Polski.

Szefem komitetu jest Ryszard Nowak ze Szklarskiej Poręby, radny powiatu jeleniogórskiego i były poseł Unii Pracy. Organizacja prowadzi od ośmiu lat akcję prewencyjną latem, ale teraz doszła do wniosku, że można także spróbować zimą.

Według Nowaka to właśnie czas wolny dla młodzieży jest intensywnym okresem pracy łowców kandydatów do rozmaitych sekt.
Dlatego organizatorzy chcą dotrzeć do miejsc, gdzie podczas ferii wypoczywają młodzi ludzie, czyli na zimowiska.

Ryszard Nowak zapewnia, że przeprowadzi pogadankę w każdym miejscu, które zostanie mu zgłoszone. Komitet obrony przed sektami rozda także ulotki informujące o zagrożeniu i opowie o metodach werbunku stosowanym przez sekty.

Nowak radzi młodym ludziom, aby nie ufali nieznajomym. Rodzice powinni zaniepokoić się, gdy ich dziecko po powrocie z wypoczynku, zrywa kontakty z przyjaciółmi i zaczyna dziwnie się zachowywać.

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami przekonuje, że do niebezpiecznych organizacji należą: Najwyższa Prawda, Sekta Moona, Rodzina Miłości, Niebo oraz Antrovis.

Działa infolinia dla tych, którzy chcą się czegoś dowiedzieć o sektach lub prosić o pomoc. Wystarczy zadzwonić pod nr telefonów 0 -75717 35 78 oraz 0601 592 254. Połączenia nie są bezpłatne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group