Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 8829
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Zima zaatakowała

Piątek, 3 listopada 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 3 listopada 2006, 10:23
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Zima zaatakowała
Fot. Sebastian, Angela
Nieprzejezdne drogi, śliskie nawierzchnie i chaos komunikacyjny: oto skutki nocnych intensywnych opadów śniegu, jakie pojawiły się w mieście i w regionie.

Kto w porę nie wymienił opon z letnich na zimowe, kłopot miał szczególny, zwłaszcza na drogach lokalnych, na których wciąż zalega warstwa śniegu i błota pośniegowego. Podobnie jest w centrum Jeleniej Góry.

– Nie przejechała żadna piaskarka – donoszą kierowcy, którzy rano stali w korku między Radomierzem a Kaczorowem na drodze w kierunku Wrocławia. Podobnie było na pozostałych lokalnych drogach: w kierunku Gryfowa korki utworzyły się w Pasieczniku.
Z powodu trudnych warunków zamknięto krajową „trójkę” dla tirów na odcinku Szklarska Poręba – Jakuszyce.
Wszędzie auta poruszają się żółwim tempem – nie więcej niż 20 km na godz.

Nieco problemów, zwłaszcza w podgórskich miejscowościach, mieli kierowcy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. – Wystąpiły pewne utrudnienia w Przesiece – mówi Jan Hanczarek, kierownik działu eksploatacji MZK. – Teraz autobusy kursują zgodnie z rozkładem jazdy, choć kierowcy zgłaszają, że drogi są śliskie i zalega na nich śnieg – dodał.

W sumie spadło około 15 cm białego puchu. – W górach zanotowano minus 10 stopni Celsjusza. Z powodu silnego wiatru i zamieci śnieżnej warunki na szlakach są ekstremalnie trudne – przestrzega Jacek Kieżuń, ratownik dyżurny Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W tym roku zima zaatakowała o niemal 20 dni wcześniej niż w ubiegłym, wbrew zapowiedziom synoptyków, którzy przewidywali w miarę ciepły i bezśnieżny listopad.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group