Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 3047
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zima z wężami i wspinaczką

Środa, 28 stycznia 2009, 17:50
Aktualizacja: 17:50
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Zima z wężami i wspinaczką
Fot. TEJO
Półkolonie w Jeleniogórskim Centrum Kultury jak zwykle zgromadziły komplet chętnych na spędzenie bez nudy dni wolnych od zajęć szkolnych. W tym roku przebiegają w bajkowo–ekstremalnej atmosferze.

JCK w propozycjach dla najmłodszych mieszkańców skupia się na edukacji twórczej, zabawie skoncentrowanej wokół określonego tematu. W tym roku działania pomysłodawców ferii zainspirowały bajki.

– To pomysł na pobudzenie wyobraźni i radosne spotkanie z fantazją oraz wyzwolenie kreatywności wśród dzieci – mówi Maria Szubart, instruktorka JCK. – Spotykamy się z bajkami, ale nie w formie biernej, jak to najczęściej się odbywa. Nie tylko czytamy bajki, lecz także tworzymy je – usłyszeliśmy.

Dziś uczestnicy zimowiska rysowali węże na specjalnie przygotowanych podłożach z papieru. Gady dziecięcej wyobraźni miały zarazem coś z żarłocznych potworów, jak i z bajkowych istot. Wcześniej dzieci rysowały także inne postaci kojarzone z bajkami.

Zajęcia to jednak nie tylko plastyka. Najmłodsi próbują swoich sił we wspinaczce na sztucznej ścianie ustawionej w sali Novej. Zanim jednak zostaną wytrawnymi wspinaczami, przechodzą kurs podstawowych technik i oswajają się ze sprzętem alpinistycznym podczas prowadzonych na wesoło zajęć pod okiem Artura i Agnieszki Bleichertów.

Zimowisko to także wyjazdy na wycieczki. W teren dzieci z JCK jadą jutro. Zwiedzą elektrownię wodną w Pilchowicach, zobaczą pokaz wytopu szkła w Leśnej Hucie, a przy Chacie Izerskiej przygotowano dla nich ognisko z kiełbaskami. Wszyscy uczestnicy żałują jedynie, że czas leci za szybko, a do końca zimowej laby zostało coraz mniej. 2 lutego wszyscy wracają do szkół.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1198
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group