Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6181
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zielonym do góry

Środa, 23 sierpnia 2006, 0:00
Autor: Daria
Jelenia Góra: Zielonym do góry
Fot. Archiwum
Już we wrześniu odbędzie się trzynasta edycja ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata. Akcja przewidziana jest w dniach 15-17 września. W Jeleniej Górze głównym organizatorem akcji jest Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Jelenia Góra.

Głównym celem akcji jest oczyszczenie z zalegających śmieci terenów w mieście. Sprzątać może każdy, choć głównymi adresatami są przedszkola i szkoły. Nie potrzeba także specjalnego przygotowania do akcji, wystarczą tylko dobre chęci, ponieważ Wydział Ochrony Środowiska zapewnia uczestnikom akcji worki i rękawice.

Z roku na rok akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem i biorą w niej udział coraz młodsi jeleniogórzanie.
– Już po raz piąty weźmiemy udział w akcji. Początkowo sprzątały tylko najstarsze dzieci. Od dwóch lat sprzątają także maluchy - powiedziała zastępca dyrektora MP nr 19 Violetta Pyrzanowska. – Młodsze dzieci sprzątają plac zabaw przedszkola, starsze dzieci wychodzą przed budynek i sprzątają skwer miejski. Uważam, że takie akcje są bardzo potrzebne. Nie tylko dlatego by było dookoła czysto, ale także po to aby dzieci już od najmłodszych lat uczyły się dbania o porządek i szacunku do przyrody -dodaje Violetta Pyrzanowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group